Most zdolal Benátky a připisuje si tři body

WSM liga ČR - 31.kolo

po 5.12.
HC SOH Benátky n. Jizerou

Branky a nahrávky: 20. K. Černý (Rulík), 25. Havlíček (Kubinčák, Divíšek), 49. Havlíček (K. Černý, Divíšek) – 6. J. Mikyska, 47. Husa (J. Mikyska, Kolmann) . Rozhodčí:Jílek J. – Šperl, Jílek M. . Vyloučení:5:12 . Využití:2:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Kokeš, K. Černý, Šesták, Strejček, Šefl, Hora, Rulík – Havlíček, Divíšek, Kubinčák – Smolka, Alinč, Rod – Řehoř, J. Šimeček, Mical – Trübenekr, R. Veselý.

HC SOH Benátky n. Jizerou: F. Novotný – Mikliš, Kočí, Kolmann, Husa, Zeleňák, Havlín, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, J. Vlach – Prokeš, Volf, A. Dlouhý – J. Havel, Hrabík, Janele – Wiencek, Ďurač.

5.12.2016 | redakce

První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Nejprve v 6. minutě otevřel stav utkání Josef Mikyska. Dále došlo k vyloučení na straně Mostu a posléze i Benátek, takže hra pokračovala 4/4. Poté mohli domácí srovnat, protože se hosté znovu provinili, ale přesilovku nakonec nevyužili. Následně šli do oslabení i domácí, ale ty se bez větších problémů ubránili. Těsně před koncem třetiny se prosadili i domácí, když ve 20. minutě srovnal na 1:1 Kamil Černý. V závěru padla ještě dvě vyloučení. Domácí Jan Alinč dostal 2 + 10 minut osobní trest za nesportovní chování a hostující Wiencek 2 minuty za napadení.

Druhá třetina se nesla v duchu vyloučení a to většinou na straně Benátek. Nejprve se hrálo 4/4 a posléze ještě hosté znovu faulovali, takže domácí dostali šanci v přesilovce. V té se v dobré pozici ocitl Mical, ale nedokázal puk ideálně zpracovat. To ovšem mostecké nemuselo dlouho mrzet, protože ihned ve 25. minutě zvýšil na 2:1 Ondřej Havlíček. Následovalo další vyloučení Benátek, kdy se v početní výhodě ocitl v obrovské šanci Kubinčák, který jen těsně minul odkrytou klec. Poté padlo další vyloučení opět na hostující straně, kde se v další větší příležitosti naskytl Divíšek, ale ani ten nedokázal skórovat, když mu v poslední chvíli střelu zablokoval Havlín. Následně si domácí zahráli 5/3, protože Benátky znovu faulovaly, jenže Mostu se v této dvojité výhodě vůbec nedařilo. V závěru padlo ještě na obou stranách vyloučení, ale ani jedna přesilovky nevyužila, takže druhá třetina skončila 2:1.

Ve třetí třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve byl vyloučen domácí Mical a v přesilovce Benátky srovnaly na 2:2, když se ve 47. minutě prosadil Jakub Husa. Ovšem hosté tento stav dlouho neudrželi, protože byli hned vzápětí vyloučeni. Při početní výhodě si domácí urvali znovu vedení na svou stranu, když ve 49. minutě skóroval znovu Ondřej Havlíček. Most byl po zbytek zápasu rozhodně aktivnějším týmem. Benátky to v závěru zkoušely ještě s šesti hráči v poli, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo, takže tři body dnes bere Most.