Most zdolal Šumperk i počtvrté v řadě

1. liga ČR - 41.kolo

Salith Šumperk

so 16.1.
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Haas (Plášek), 29. Holík (Fořt, Vrdlovec) – 9. Smolka (Kubinčák, Havlíček), 46. Havlíček (Charousek), 65. Havlíček (Smolka, Kubinčák). . Rozhodčí:Doležal, Hejduk – Čížek, Křivohlavý. . Vyloučení:6:8, navíc Zeman desetiminutový osobní trest za nesportovní chování . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

Salith Šumperk: Svoboda – Zdráhal, Holík, Sedlák, Puzič, Gewiese, Drtil – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Haas – Ostřanský, Miškovský, Jurík – Brunec, Hroch.

HC Most: Hanuljak – Černý, Charousek, Zeman, Sklenička, Kokeš, Havelka – Kubinčak, Havlíček, Smolka – Rod, Tauš, Slavíček – Řehoř, Doležal, Písařík – Mical, Rindoš.

17.1.2016 | Sabina Prantová

V rámci 41. kola zajížděli mostečtí hokejisté s dvěma novými posilami Miroslavem Hanuljakem a Kamilem Charouskem na led do Šumperka. Oba dva jmenování byli velice platnými hráči v utkání.

S odhodláním urvat tři body v důležitém souboji s Mostem vstoupili do zápasu šumperští hokejisté a hned v úvodních minutách duelu si připsali několik zajímavých střeleckých pozic, ale Hanuljak, který po Chomutovu a Kadani našel další severočeské angažmá v této sezóně, pochytal šance Milfaita i Staňka.

Obrovskou šanci měl Fořt, ale před prázdnou brankou z ostrého úhlu minul. Silný tlak domácích se gólového ocenění nedočkal. A tak udeřili hosté, Smolka přejel modrou a z kruhů o břevno po přihrávce od spoluhráče otevřel skóre.

Hosté se tímto gólem na chvíli vymanili z tlaku, ale když ve 13. minutě obránce Kokeš špatně odhadl situaci a pustil kotouč za sebe k Fořtovi, mohlo být pro Most zle. Fořt ale těsně minul Hanuljakovu klec. Draci však znovu nabrali tempo a začal se více tlačit i do brankoviště. Puzičova rána ale Hanuljaka nepřekvapila. V 18. minutě pak na brankovišti dotíral mladý Jurík, gól však nedal, navíc ho hostující hráči poslali zákrokem zezadu k ledu a pro útočníka Šumperku zápas skončil, následoval převoz do nemocnice.

Ačkoliv sudí Hejduk stojící vedle branky tento hraniční zákrok přešel bez povšimnutí, o chvíli později hosté pykali za riskantní střídání a museli do čtyř pro hru v příliš mnoha hráčích na ledě. Staněk a Zdráhal gól nedali, k němu měl nejblíže Fořt, ale Hanuljak jej znovu osm vteřin před sirénou vychytal.

Hned po 19 vteřinách druhé třetiny pálil znovu Fořt, ale Hanuljak opět pohotově zasáhl. V úvodu 22. minuty ale poprvé kapituloval. Plášek vyhrál buly a Haasova pohotová střela skončila za mosteckým brankářem. Vzápětí musel na trestnou Zdráhal, ale Most se během přesilovky nedostal ani k pořádnému zakončení.

Znovu projevili hodně benevolence vůči hostům sudí ve 25. minutě, kdy nepotrestali "spršku", kterou brankáře počastoval jeden z hostujících hráčů, tedy prohřešek, který se dle současných pravidel trestat má. I tak musel Most brzo do čtyř, vzápětí dokonce i do tří. A pykal. Holíkova bomba z vrcholu kruhu propadla do branky a zdálo se, že jasně lepší domácí začínají dostávat zápas do své režie.

Jenže Hanuljak zavřel pro další minuty klec a domácí nevyužili ani největší šance, například když neúnavný Karel Plášek prchal sám na branku, ale mostecký gólman jeho kličku vykryl.

Hosté měli srovnání na holích ve 45. minutě, kdy v přesilovce trefil Tomáš Doležal po nedůslednosti domácích zadáků tyč. Šumperk se v dalších minutách oslabení ubránil, chvíli poté ale bylo vyrovnáno. Z poměrně ostrého úhlu se trefil Havlíček, který z otočky našel skulinku ve Svobodově výstroji.

V poslední desetiminutovce se oba týmy hnaly nahoru i dolů, ale kombinace soupeřů postrádaly klid a přesnost. Šumperk měl v závěru ještě dvě šance rozhodnout, ale Hanuljak hlavně po ráně z hranice brankoviště perfektně vykryl prostor.

A tak rozhodlo prodloužení, v němž nejprve zastavil Fořta hraničním zákrokem jeden z hostujících hráčů, aby vzápětí už byl trestán Zeman za bránění ve hře. Draci během početní výhody několikrát vypálili, ale gól nevstřelili, naopak Holík hasil požár faulem a v následné přesilovce Most rozhodl. Smolka nahodil před branku a sedm vteřin před koncem prodloužení rozhodl Havlíček.