Most zdolal Třebíč a vyrovnal se tak bodově Šumperku, který spadl na poslední místo

1. liga ČR - 48.kolo

so 6.2.
HC Třebíč

Branky a nahrávky: 7. Slavíček (Nedrda, Rod), 14. Doležal (Strejček, Zeman), 51. Alinč (Kokeš, Havlíček) – 50. Zohorna (Erat, Podlipnik), 56. Kristl (TS). Rozhodčí:Krob – Coubal, Malý . Vyloučení:6:5 . Využití:0:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: M. Řehoř – Hora, Cvrk, Kokeš, T. Procházka, Zeman, Strejček – Kubinčák, Doležal, I. Řehoř – Rindoš, Havlíček, Šrámek – Tauš, Alinč, Šrámek – Nedrda, Rod, Slavíček

HC Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Štindl, Schejbal, Niko, Šaur – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Polodna, Psota – Wasserbauer, Zohorna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný

6.2.2016 | Sabina Prantová

Na začátku první třetiny bylo k vidění plno nepřesností na obou dvou stranách. Poté došlo k vyloučení na straně Třebíče. Most svou početní výhodu ale nezužitkoval. Branku následně vstřelil o chvíli později. v 7. minutě se prosadil Bohumil Slavíček a otevřel tak stav utkání na 1:0. Následovala další veliká šance na straně Mostu, ale hostující Vejmelka byl tentokrát pozorný. Most byl jasně aktivnějším týmem. To následně i také potvrdil, protože ve 14. minutě přidal další gol Mostu Tomáš Doležal. V závěru třetiny se domácí ocitli ještě v další výhodné pozici, až si Třebíč s vyřešením situace pomohli faulem. Hosté se dobře ubránili a následně i zahrozili, když se úplně sám ocitl před Řehořem Dolníček, ale byl také faulován. Ve zkrácené přesilovce na konci třetiny Třebíč trefila tyč domácí brány.

Druhá třetiny začala zkrácenou přesilovkou hostí, kterou si přenesli z předešlé třetiny. Dále si zahráli přesilovku i domácí hráči, ale také bez úspěchu. Poté došlo k přečíslení na straně Třebíče, ale žádná vyložená šance z toho nebyla. Následně to byl znovu Most, který si vytvořil určitý tlak, takže Třebíč šla znovu do oslabení. Most si v početní výhodě vytvořil několik šancí, ale žádná neprošla za Vejmelkova záda. Hosté dostali poté šanci ve čtyřminutové přesilové hře. Most neměl žádný problém se ubránit a dokonce zahrozil i ve čtyřech. Stav po druhé třetině byl tedy stále 2:0.

Do třetí třetiny vstoupila o něco aktivněji Třebíč. Jenže poté dostal Dolníček trest 10 minut za nesportovní chování. Následně se znovu hosté ocitli v ohromné šanci, když Wasserbauer minul jen o pár čísel horní tyč domácí brány. Poté byl vyloučen domácí hráč a Třebíč svou početní výhodu využila. V 50. minutě snížil na 2:1 Radim Zohorna. Jenže na to domácí odpověděli další brankou. V 51. minutě skoroval Jan Alinč. Dále byl vyloučen domácí Zeman na 2+2 minuty za vysokou hůl. Posléze domácí obránce zahákoval Kristla a bylo nařízené trestné střílení, které následně proměnil V 56. minutě.  Most se v závěru třetiny soustředil už jen na bránění, navíc hosté hráli v šesti, takže šli do oslabení. Domácí si tedy tento stav udrželi a vyhráli na domácím ledě s konečným výsledkem 3:2.

Nutno říci, že Šumperk prohrál s Kladnem a Most se tak bodově na něj vyrovnal.