Most zdolal i Jihlavu a má čtvrtou výhru v řadě

1. liga ČR - 50.kolo

HC Dukla Jihlava

st 10.2.

Branky a nahrávky: 37. Kaláb - 6. Smolka, 21. Baránek, 60. Šrámek. Rozhodčí:Wagner – Ševic, Votrubec . Vyloučení:5:7 . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

HC Dukla Jihlava: Honzík – Bilčík, Kaláb, Šimek, Štebih, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Mrňa, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Šafář, Prokš, Březina

HC Most: M. Řehoř – Baránek, Hora, Strejček, Zeman, Kokeš, Černý, Cvrk – Šrámek, Havlíček, Kubinčák – Smolka, Alinč, Doležal – I. Řehoř, Rod, Nedrda – Slavíček, Rindoš

10.2.2016 | Sabina Prantová

Rovnovážný počet hráčů vydržel od začátku utkání pouhých šestašedesát vteřin, poté si jihlavští hokejisté vyzkoušeli přesilovou hru. V ní si vypracovali jen náznaky šancí. Semanovi před branou na poslední chvíli ustřelil puk obránce, a když si před Řehoře najel Kohout, Havlíček stačil puk přizvednout do ochranné sítě. Na konci šesté minuty se radovali hosté. Dukla zbytečně ztratila puk na obranné modré, v situaci dva na jednoho přihrál Doležal kotouč na Pavla Smolku, jehož bekhendový blafák ještě Honzík lapil, ale proti rychlé dorážce již zasáhnout nemohl. Srovnání měl na holi Kolář, jenž se na modré uvolnil a tváří v tvář gólmanovi minul levý horní roh. Ke třem rychlým pokusům se poté dostal obránce Kaláb. Jeho prostřední ránu tečoval před branou Skořepa a Řehoř měl co dělat, aby vyrazil skákající puk. Druhá část první třetiny patřila hostům. Střelu zkušeného Alinče z mezikruží výborně zastavil Honzík, Smolka v osmnácté minutě po otočce oklamal dva protihráče a vypálil ze stejného prostoru těsně vedle. Když v závěru nedotlačil Jergl puk pod gólmanem hostí do branky, skončila první třetina 0:1.

Ani ne po minutě hry využili hosté dělenou přesilovku z konce první třetiny. Havlíček nahrál přesně na střed modré pro Marka Baránka a mladý obránce, který letos nastupoval i za Duklu, se od modré trefil přes několik hráčů přesně, kotouč zřejmě nikdo netečoval. I nyní byli domácí po gólu Mostu blízko k úspěchu. Kolář přenechal ve středním pásmu puk rozjetému Mrňovi, jenž se natlačil před branku, avšak puk proklouzal deset centimetrů vedle pravé tyčky. Dlouholetý jihlavský gólman Řehoř držel nulu na svém kontě dlouho, i po zadovce Semana na Kohouta, jenž si na něm zblízka vylámal zuby. Při početní výhodě Jihlavy střílel Bilčík a puk poskakoval před volnou klecí, Harkabus jej ovšem za čáru nedokázal dotlačit. Doležal na konci třiatřicáté minuty zahrál vysokou holí proti Semanovi, dostal dvě plus dvě minuty a po vyloučení Baránka hráli domácí dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři. Pět vteřin před koncem smazali červenožlutí nulu v kolonce gólů pumelicí Tomáše Kalába od modré z první pod víko - 1:2.

Do třetí třetiny vstoupila Dukla v početní výhodě, když dohrávala přesilovou hru z konce předchozí části a vyrovnávací gól se v ní Dukle nepodařilo vstřelit i přes obstřelování brány Řehoře. Most i nadále bránil a snažil se neudělat žádnou větší chybu, kterou by pustil Jihlavu zpět do zápasu. V 51. minutě měla Jihlava v oslabení obrovskou šanci, když Marek Prokš vybojoval za bránou soupeře téměř ztracený kotouč a rázem se ocitl sám před brankářem, kterého nedokázal prostřelit. Ovšem poté už se Dukla do šancí příliš nedostávala. Most hrál několik přesilových her za sebou, které brankář Honzík dokázal vychytat a Jihlava se i nadále trápila. Světlou výjimkou byla velká šance Důrase v 59. minutě, když jihlavský útočník nedokázal prostřelit roztaženého Řehoře. V závěru zápasu zkoušela Dukla hru bez brankáře a málem se jí podařilo vyrovnat. Kalábova střela od modré čáry totiž skončila pouze na pravé tyči hostující svatyně. Po neproměněné příležitosti už jen Most pečetil skóre střelou do prázdné brány.

Zdroj: hcdukla.cz