Most zvládl důležité utkání! Tři body vystřelil Divíšek

WSM liga ČR - 29.kolo

st 30.11.
HC Prostějov

Branky a nahrávky: 8. Dufek (Kubinčák, Divíšek), 27. Válek (Řehoř), 51. Divíšek (Dufek, Kubinčák) – 41. Moskal (Protivný, Žálčík), 55. Augustin (V. Zadražil, A. Holík). Rozhodčí: Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení:5:4 . Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Most: J. Hübl – Rulík, K. Černý, Šesták, Strejček, Šefl, Hora, Kokeš – Dufek, Divíšek, Kubinčák – J. Šimeček, Alinč, Rod – Stříbrný, Válek, Smolka – Slavíček, Řehoř, Mical.

HC Prostějov: Neužil – D. Kolář, A. Holík, T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Grebeňuk – Žálčík, Moskal, Martin Novák – Rudovský, Venkrbec, Švec – Fiala, Šlahař, Augustin – Hozák.

30.11.2016 | redakce

Od začátku první třetiny byli aktivnější domácí hráči. Už ve 4. minutě našel Divíšek před brankou úplně volného Šefla, kterému ale nakonec puk sjel z čepele. Dále se ještě v postupných šancích naskytl Smolka a Kubinčák, ale Neužila také nepřekonali. To je ovšem nemuselo mrzet, protože v 8. minutě otevřel stav utkání Jan Dufek. Následně došlo k vyloučení na domácí straně, ale hostům se v přesilovce příliš nedařilo. Posléze šel Most opět do oslabení, ale ani tentokrát Jestřábi svou početní výhodu nevyužili. Při hře 5/5 následovala první větší šance hostí. Venkrbec se ocitl sám před Hublem, ale druhý jmenovaný velmi dobře zareagoval a podržel tak svůj tým. V závěru třetiny padlo ještě jedno vyloučení, ale pro změnu v hostujícím týmu. Most žádnou branku v přesilovce nepřidal, takže první třetina skončila 1:0.

Na začátku druhé třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou než došlo k vyloučení Mostu. Obrovské zaváhání na modré čáře se v přesilovce Jestřábům vymstilo a mostečtí tak přidali druhou branku v řadě. Ve 27. minutě zvýšil Lukáš Válek. Domácí dvoubrankové vedení plně nabudilo a vytvářeli si určitý tlak až hosté museli opět faulovat. Mostečtí měli v přesilovce plno šancí, ale žádná neskončila za brankovou čarou. Prostějov se následně provinil ještě jednou, ale ani tentokrát domácí nevyužili svou výhodu. Naopak hosté poté postupovali 3/1, jenže Šlahař na poslední chvíli nezpracoval finální přihrávku. Poté šli hosté znovu do oslabení a v závěru ještě i domácí.

Do třetí třetiny vstoupili lépe prostějovští, kteří se ihned ve 41. minutě prosadili, když prostřelil Hubla Patrik Moskal. Hosté mohli přidat ještě jednu branku, poté co Augustin natrefil tyč. Jenže byli to znovu domácí hráči, kteří zaúřadovali a vzali si zpět své dvoubrankové vedení. V 51. minutě se prosadil Tomáš Divíšek. Následovala obrovská šance Jestřábů, když se úplně sám řítil na Hubla Žalčík, ale domácí brankář vystihl jeho střelu lapačkou. Žalčík to po chvilce zkoušel znovu, jenže nedokázal zakončit a skončil tak v domácí brance. Při této akci okřikl hlavního rozhodčího, za což si vysloužil osobní trest. Dále byl vyloučen domácí Šefl a hostí tak v přesilovce snížili na 3:2. V 55. minutě tečoval Vojtěch Augustin. Most následně uzamkl Prostějov v jeho pásmu a do ničeho se netlačil. Hosté si tedy vybrali oddechový čas. V závěru to zkoušeli ještě v šesti, ale k ničemu už se nedostali, takže tři body dnes zůstali na mosteckém zimním stadionu.