Mostečtí hokejisté v divokém souboji podlehli kladenským Rytířům

WSM liga ČR - 33.kolo, diváci: 468

so 10.12.
HC Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 22. Řehoř (Mical, R. Veselý), 35. K. Černý (Divíšek), 50. Havlíček (Smolka) – 18. Ton (Ulrych), 23. J. Kloz (Tůma, Burger), 27. Strnad (R. Přikryl, Růžička), 32. Tenkrát (Ton, Machač), 38. J. Kloz (R. Přikryl, Ptáček), 39. Tůma (J. Drtina, Burger). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 468. Střely na branku: 21:39 (3:13, 11:21, 7:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

HC Most: Petrásek (40. Spěšný) – K. Černý, Strejček, Šesták, Hora, Šefl, Rulík, Charousek – Kubinčák, Divíšek, Havlíček – Rod, Alinč, Smolka – Mical, Řehoř, R. Veselý – Trübenekr.

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Repe, J. Drtina, D. Růžička, Kehar, Ptáček, Ulrych – Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Zikmund, Havlůj, Cetkovský.

10.12.2016 | Redakce

Domácí Most se od samého začátku tlačil aktivně dopředu. Hned první větší šanci měl Alinč, a to když proskočil mezi dvěma hokejisty Kladna, v momentě zakončení mu ale hokejku do střely vložil obránce, který srazil kotouč do ochranné sítě. V osmé minutě se do nadějného přečíslení dva na jednoho dostal Řehoř s Veselým. Celou akci ale pokazil druhý jmenovaný, když nepřesně hledal svého spoluhráče.

V patnácté minutě se Rytířům naskytla přesilová hra. V ní nedokázali nadvakrát Cetkovský ani Ton překonat Petráska. Minutu po ukončení přesilové hry se ale Rytíři přeci jen dočkali. Petr Ulrych našel krásně ze svého pásma rozjetého Petra Tona, který se dostal přes jediného obránce a jel sám na Petráska. Toho krásným blafákem poslal „na párek“ a pohodlně zakončil do prázdné brány – 0:1. Zbytek první třetiny si už zkušené mužstvo Kladna pohlídalo a šlo do kabiny s těsným vedením.

Start druhé třetiny byl jako na houpačce. Po dvou minutách hry se prosadili domácí oblíbenci a fanoušci se mohli radovat. V situaci dva na dva našel Martin Mical najetého Ivana Řehoře, který krásnou střelou přes obránce překvapil Hanuljaka – 1:1. Vyrovnaný stav ale vydržel pouze třiašedesát vteřin. Po nich se z pravé strany před Petráska prodral Tůma, jehož ránu ještě domácí brankář vyrazil před sebe. Tam byl ovšem skvěle postavený Jan Kloz, který chladnokrevným zakončením vrátil svému týmu vedení – 1:2.

V šestadvacáté minutě to mohlo být už o dvě branky! Veterán Burger prokázal skvělý přehled, když přesnou přihrávkou našel před bránou zapomenutého Kloze. Ten měl hromadu času zakončit, jenže domácí brankář Michael Petrásek předvedl skvělý postřeh a kotouč mu z hole odpálil. O čtyřicet vteřin později to ale hostům přeci jen vyšlo. Po výborné akci Přikryla se opět ke kotouči na brankovišti před Petráskem dostal Jakub Strnad, který zblízka propasíroval kotouč za záda nešťastného brankáře – 1:3.

Na čtvrtou branku Rytíři nemuseli opět čekat příliš dlouho a už to zavánělo debaklem. Ve dvaatřicáté minutě si vyhověli dva zkušení matadoři Petr Tenkrát a Petr Ton, když nakonec ze skvělé pozice zakončoval mezi betony Michaela Petráska první jmenovaný – 1:4! Domácí ale nevhodili ručník do ringu a s utkáním se odhodlali ještě něco udělat. Pět minut před koncem druhé třetiny se jim totiž podařilo snížit. Tomáš Divíšek vyhrál čistě buly na Kamila Černého, který nepříliš prudkou ránou od modré rozvlnil síť za zády Hanuljka – 2:4.

V závěru druhé třetiny byla k vidění hra čtyři proti čtyřem. V ní pálil tvrdě z mezikruží Ptáček, jenže Petrásek předvedl nádherný semafor a podržel svůj tým nad vodou. Po této šanci už se domácí viděli nejspíš v kabině a Rytíři přidali další, velmi důležitý zásah! Roman Přikryl krásně uvolnil přihrávkou přes celé pásmo na pravém kruhu Jana Kloze, který za pomoci tyčky přidal pátý zásah svého týmu – 2:5. Jakoby to stále ale Kladnu nestačilo, a tak minutu před druhou sirénou zasadili domácím ještě jeden direkt. Jiří Burger posunul kotouč na modrou čáru, odkud napřáhl k tvrdé ráně Jiří Drtina. Jeho dělovku ještě těsně před Petráskem tečoval David Tůma a domácí brankář neměl jedinou šanci zasáhnout – 2:6.

Ve třetí třetině už se Rytíři nikam nehnali. Mostečtí převzali iniciativu utkání a vytvářeli si šance. Zkorigovat výsledek se domácím ale podařilo až v padesáté minutě. Pavel Smolka vyslal na zteč Ondřeje Havlíčka, ten byl sice vytlačen Repem z ideální střelecké pozice, i tak ale svižnou střelou dokázal propálit nejistého Hanuljaka – 3:6. O dvě minuty později už to ale byli zase Rytíři, kteří si vytvořili stoprocentní šanci. Po krásné kombinaci Tona s Růžičkou minul Cetkovský úplně prázdnou bránu domácích. Poslední šanci v utkání měl domácí Radek Veselý, jenže hostující obrana už nepolevila, a tak se mohli kladenští Rytíři radovat ze zisku tří bodů za divoké vítězství 6:3!