Mostečtí obrátili nepříznivý vývoj a porazili Kadaň 4:2

1. liga - 41.kolo, arena: Zimní stadion Most, diváci: 198

st 7.1., 17:30
SK Kadaň

Branky a nahrávky: 19. Slavíček (Alinč), 23. Havlíček (Petruška), 39. Tauš (Písařík, Smolka), 49. Tauš (Písařík, Smolka) – 2. Jíra (J. Novák, Szathmáry), 10. Šulák. Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Zavřel, Toman. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 25:35.

HC Most: Horák – K. Charousek, Gula, Hora, Pavelka, Kasal, Kříž, Procházka, Kokeš – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Písařík – Nedrda, Havlíček, Petruška – Zavřel, Válek, Mical

SK Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Opalek, Trefný, Sathmary, Mrázek, Šulák – Ton, J. Charousek, Jíra – Šagát, Kus, Račuk – Novák J., Novák L., Hlava – Muller, Hammerbauer, Chrpa

7.1.2015 | Redakce

Kadaň začala zápas velkým tlakem a domácí tým poprvé kapituloval hned po 120 sekundách hry. Szathmáry vybojoval před Horákem puk, posunul ho za branku na Jakuba Nováka, který ideálně našel najetého Petra Jíru, který překonal Horáka střelou na vyrážečku - 0:1. Kadaňský tým posílen vstřelenou brankou i nadále kraloval a připravoval si velké příležitosti. Hráči domácího celku navíc chybovali v obraně a dávali tak hostujícímu celku možnost přečíslení. V 5.minutě ztratil puk na útočné modré Kasal a hosté z Kadani šli 2 na 1. Lukáš Novák se rozhodl pro objetí branky, ale když posílal přihrávku na Hlavu, trefil brusli vrátivšího se Nedrdy. Nebýt toho, střílel Hlava do prázdné branky.

Domácí tým si první šanci připravil až v 8.minutě, Gulova střela však mezi 3 tyče nezamířila. Tlak Kadaně i nadále sílil a vyvrcholil brankou. Střelu Libora Šuláka od modré Horák vyrazil vyrážečkou do vzduchu a obránce Kasal, který chtěl puk zpracovat rukavicí, si hodil puk do vlastní branky - 0:2.

Hosté z Kadaně měli po zbytek třetiny stále navrch, lépe bruslili a domácí tým téměř k ničemu nepustili. V 19.minutě udělal Šulák nepochopitelnou chybu, když zbytečně vyhodil puk z pásma a daroval tak Mostu vhazování před kadaňským brankářem. A domácí tým tuto šanci zužitkoval! Bojer vyhrál buly na Bohumila Slavíčka, který okamžitě na kruhu napřáhl a nad lapačkou Moučka prostřelil - 1:2. Do šaten se tak šlo s jednobrankovým vedením pro hostující Kadaň.

Do druhé třetiny vstoupil jiný Most. Začal více bruslit, lépe pronikat do útočného pásma, Kadaňská obrana byla rázem o dost pomalejší. A Most toho využil k vyrovnání. Ve 23.minutě míchal s pukem před brankou Petruška. Gólman Mouček se snažil puk dostat pod svou kontrolu, ale po jeho zásahu se puk ocitl u tyčky, kde ho Ondřej Havlíčekpohodlně poslal do opuštěné kadaňské branky - 2:2.

Kadaňský tým dal svému soupeři šanci se nadechnout, když hrál v 6ti hráčích a šel za to pykat na trestnou lavici. Kadaň přežila oslabení bez jediného problému. Začala si opět připravovat střelecké příležitosti, ale Račuk, Hlava ani Chrpa na domácího gólmana nevyzráli.

Šanci Mostu na trhák dal opět Libor Šulák svým zbytečným vyloučením za držení protihráče. Most si připravil několik šancí, Mouček byl vždy na svém místě a všechny střely domácího týmu dobře viděl. Od 33.minuty opět útočila Kadaň, na domácím gólmanovi však Mrázek, Jakub Novák a Tejnor ztroskotali.

A tak domácí znovu trestali! Ve 39.minutě propadl u mantinelu J. Novák, který neuhlídal Písaříka. Ten přihrával před branku na Smolku, jenž puk nezpracoval. Z druhé vlny najíždějící Zdeněk Tauš však neměl problém trefit přesně do víka - 3:2.

Třetí třetina začala ve vlažném tempu. Oba týmy nechtěly udělat chybu. Svá obranná pásma obě družstva poctivě bránila a na brankáře moc střel nešlo. Ve 46.minutě prověřil Moučkovu pozornost Nedrda, ale kadaňský gólman se překvapit nenechal. Domácí tým se usadil v útočném pásmu a nakonec se prosadil! Ve 49.minutě posílal Zdeněk Taušbekhendovou přihrávku před branku, kde se puk odrazil od Opalkovy brusle do branky 4:2.

Kadaň ani za stavu 4:2 nezměnila styl hry a přesvědčovala domácí, že mají šanci i 10 minut před koncem základní hrací doby přemýšlet na zisk tří bodů. Ani nabídnutá přesilovka nebyla ze strany Kadaně využitá, a tak Most získal po 9 prohrách konečně vítězství za 3 body.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček - HC Most: „První třetina byla z naší strany špatná. Už ve druhé minutě jsme prohrávali 0:1. Potom jsme si dali vlastní gól. V tu chvíli to s námi vypadalo špatně. Od druhé třetiny šel náš výkon ale rapidně nahoru. Pomohl nám už ten kontaktní gól v závěru první třetiny. Odehráli jsme jinak dobrý zápas, přestože dvě třetiny je málo, tak jsme si za výkon v nich to vítězství zasloužili.“

SK Kadaň

Jaroslav Beck - SK Kadaň: „Blahopřeji domácímu celku. Od druhé třetiny jsme dostali lekci z jednoduchosti, obětavosti a důrazu. V první třetině se nám dařilo všechno, mysleli jsme si, že máme soupeře v hrsti. Porazila nás ale vlastní ztráta respektu a podcenění domácího týmu, který předvedl kvalitní, bojovný výkon, vyhrál zaslouženě. Čtvrtý gól byl trošku nešťastný, ale to se stává, ten nám to utkání neprohrál.“