Mostečtí roli favorita nenaplnili, když podlehli Brodu po nájezdech

1. liga - 38.kolo, diváci: 231

po 22.12., 17:30
2:3sn
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 33. Slavíček (Kousalík, Alinč), 52. Slavíček (Alinč) – 20. Tomek (Rousek, Sedlák), 54. Rousek (Kozlík), rozh. náj. Rousek. Rozhodčí: Michal Hrubý - Aleš Hejl, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 4:5, navíc Troliga (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 231. Střely na branku: 46:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3sn.

HC Most: Horák (Soukup) – Pavelka, Kousalík, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Procházka, Grin – Gerhát, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Bojer – Jurčík, Šrámek, Písařík – Nedrda, Havlíček, Petruška.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Parýzek, Sedlák, Platil, Sklenička, Kolář, Pavlíček – Chlubna, Tomek, Rousek – Zohorna, Troliga, Babka – Kozlík, Milfait, Minárik.

28.12.2014 | Redakce

Most měl na úvod k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil. Nejblíže ke gólu byl Slavíček, leč ten po námazu před odkrytou klec střílel jen do dobře postaveného Nováka. Díky trestům se celek z Vysočiny dostával před domácí kasu jen sporadicky. To maskovaný muž Havlíčkova Brodu byl v permanenci častěji a dokonce musel čelit i trestnému střílení. Šrámek se po Platilově faulu rozjel s pukem, snažil se Nováka vymíchat, ale ten do jeho zakončení vložil beton. Až ke konci třetiny začali kousat i Rebelové a hned z toho byla branka. Nabídnutou přesilovou hru využil střelou mezi betony Václav Tomek, kterému nabil před branku Rousek.

Také druhou třetinu načali lépe domácí. Jejich nástup ale zbrzdil Nedrdův trest. Rány Zohorny s Parýzkem však Horák pochytal. Hostující celek vzdoroval svému soupeři díky betonu na modré čáře, což se Severočechům dlouho nedařilo pokořit. Velké štěstí měli hokejisté z Kotliny po zakončení Charouska, jenž minul téměř prázdnou klec. Most se pak prosadil z nenápadné akce. Kousalík vypálil od modré a Bohumil Slavíček tečoval touš za Novákova záda. Do konce třetiny už si oba celky své branky uhlídaly, i když hosté měli štěstí, že Mostečtí nedoklepli puk za dezorientovaného gólmana.

Závěrečné dějství přineslo pět minut po startu velkou šanci domácích. Brankář Rebelů špatně vyjel k mantinelu, rozehrál jen na Taušovu hokejku, jenž ale netrefil odkrytou svatyni. Severočeši měli sice více ze hry, ale nedokázali se pořádně prosadit. Jejich střelecké trápení bylo prolomeno v 52. minutě. Brodští obránci propadli, Alinč v přečíslení nalil touš na kruh, odkud se nemýlil Bohumil Slavíček. Rebelové přidali na obrátkách a vyrovnali. Ve středním pásmu vydoloval kotouč David Kozlík a poslal ho na hůl Tomáše Rouska, jenž najel před Horáka a šoupl mu puk pod betonem. V poslední minutě mohl ještě rozhodnout Milfait, ale trefil jen břevno.

Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž měli domácí šanci v početní převaze, kterou ale nevyužili. Strážce havlíčkobrodské svatyně se blýskl několika zákroky, díky čemuž tak zajistil svému celku šanci na zisk bonusového bodu v nájezdech. Ten nakonec mužstvo z Českomoravské vrchoviny ukořistilo. Jediným úspěšným střelcem se stal Tomáš Rousek, který hned v první sérii vyzrál na Horáka. Maskovaný muž Rebelů pak pokořen nebyl.