Mostečtí zaskočili Frýdek a vyválčili cenné tři body!

WSM liga ČR - 13.kolo, diváci: 1482

HC Frýdek-Místek

so 8.10.

Branky a nahrávky: 21. Miloš Roman (Christov), 40. O. Kovařčík (Chmielewski, Matyáš) – 1. Smolka (Rod, Alinč), 27. Smolka (Alinč), 28. J. Šimeček (Divíšek, Slavíček), 39. Strejček (Alinč, Smolka). Rozhodčí: Kika - Michal, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1482. Střely na branku: 31:24 (10:7, 13:10, 8:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, Adámek, L. Doudera – Luka, Cienciala, J. Sýkora – Miloš Roman, Kanko, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – R. Meidl, T. Káňa, Samiec – Franek.

HC Most: J. Hübl (Spěšný) – Strejček, J. Novák, Šesták, Hora, Charousek, Cvrk, Bednárik – Rod, Alinč, Smolka – J. Doležal, Divíšek, Slavíček – Mical, Havlíček, Kubinčák – J. Šimeček, Řehoř.

8.10.2016 | Redakce

Hosté si lepší vstup do tohoto utkání přát nemohli. Pouhých čtyřicet sekund hry stačilo Mosteckým k tomu, aby se dostali do vedení. Z protiútoku se dostal do samostatného úniku Pavel Smolka, který zakončil přesným bekhendem a vstřelil tak první bleskovou branku zápasu. O pár minut později mohl vyrovnat Luka, ten však těsně po vhazování trefil pouze tyč. Poté se dostal do obrovské šance i Michal Kovařčík, který si po zmatku v Hüblově brankovišti objel klec a mohl zakončit do prázdné, mostecký gólman se však na poslední chvíli přesunul a tuto obrovskou šanci zneškodnil dvou lapačkou. Oba týmy si poté vytvářely slibné šance, ani jeden už ale do konce první sirény gól nevstřelil a do šatny se odcházelo za stavu 0:1.

Frýdek-Místek nechtěl zůstat pozadu a stejně jako v první třetině vstřelili bleskový gól hosté, tentokrát se po pouhých 39 sekundách hry radovali domácí. Fanoušci se v hale Polárce konečně po dvou zápasech a jedné třetině dočkali gólu. Radost jim udělal teprve šestnáctiletý útočník Miloš Roman, který si najel k levému kruhu a přesnou suverénní střelou zavěsil kotouč pod horní tyč.

Z vyrovnání se však domácí moc dlouho neradovali, jelikož ve 27. minutě přišla ledová sprcha. Nejprve vrátil svému týmu vedení Pavel Smolka, který se trefil už podruhé v tomto duelu. Využil špatné rozehrávky domácích beků a dostal se do samostatného úniku, ve kterém Šimbocha překonal. O pouhých 27 sekund později už se mostečtí hokejisté radovali znovu. Krátce po vhazování se k puku dostal Jaroslav Šimeček, který tentokrát frýdecko-místeckého gólmana překonal z mezikruží.

Minutu a půl před koncem druhé části se Most prosadil znovu. Tentokrát byl autorem branky Jan Strejka, který po přihrávce Alinče prostřelil domácího gólmana a zařídil tak svému týmu tříbrankové vedení. Domácí se však nevzdávali a pouhých deset sekund před koncem druhé třetiny snížili zpět na rozdíl dvou branek. Chmielewski našel najíždějícího Ondřeje Kovařčíka, který puk přesně tečoval za záda Hübla.

Ani gól do šatny ale Frýdecko-místecké nevzkřísil. Ve třetí třetině jsme viděli několik přesilovek na obou stranách, branka už však nepadla. Frýdek-Místek se sice snažil, s nepříznivým stavem už však nedokázal nic udělat, a tak si hostující Most odvezl zasloužené tři body.