Po divoké třetí třetině bere Most bod

1. liga ČR - 11.kolo

st 7.10.
(0:0, 1:0, 4:5 - 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 33. Bittner (Kubinčák, Smolka), 46. Písařík (Bittner), 51. Hanzl (Slavíček, Písařík), 52. Havlíček (Smolka), 53. Písařík – 41. Harkabus (Kohout, Seman), 43. Kaláb (Malec), 49. Kohout (Seman, Harkabus), 50. Březina (Jícha), 50. Seman (Kohout, Harkabus), rozh. náj. Melenovský. Rozhodčí:Bejček – Rozlílek, Špringl . Vyloučení:7:6 . Využití: 1:1. V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek (53. Mouček) – Zeman, Bittner, Černý, Baránek, Hora, Kokeš – Slavíček, Alinč, Mráz – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Chlapík, Hanzl, Písařík – Válek, Přeučil, Mical

HC Dukla Jihlava: Škarek – Kaláb, Šimek, Grebenyuk, Dundáček, Šafář, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Jícha, Kohout – Griger, Seman, Harkabus – Březina, Melenovský, Malec – Alekseev, Anděl, Kuřítko

7.10.2015 | Sabina Prantová

První třetina se nesla v duchu vyloučeních. Na začátku nabídli domácí hráči hned sled dvou přesilových her Jihlavě. Dukla kombinovala v útočné třetině, ale provinila se a tak hra pokračovala 4/4 s následnou zkrácenou přesilovkou domácího týmu. Ani jedna výhoda gól nepřinesla. Ve druhé polovině se hrálo nahoru dolu, oba dva celky měly po několika málo šancích, ale golmani byli vždy pozorní. V závěru dostali šanci ještě domácí hráči v početní výhodě, kterou po drtivém tlaku nevyužili a tak byl stav utkání 0:0.

Úvod 2. třetiny přinesl zkrácenou přesilovou hru hostům, kterou si přenesli z první třetiny, když těsně v závěru hrál Most v šesti. Po skončení výhody ihned Most zahrozil, po té co jihlavský Dudáček upadl před vlastní brankou...Škarek měl problémy, ale poradil si. Vzápětí se provinil další domácí hráč a tak dostala Dukla šanci v početní výhodě. Dlouho se nemohla usadit v pásmu a Most dokonce zahrozil i ve čtyrech. Následovalo další oslabení Mostu, který se opět dobře ubránil. V druhé polovině jsme se konečně dočkali gólu na domácí straně, kdy stav utkání otevřel ve 33. minutě Bittner. V závěru Jihlava hrála v šesti a poté se ještě provinili mostečtí hráči. Žádné další branky to nepřineslo a tak byl stav utkání 1:0.

Na začátku 3. třetiny Dukla vyrovnala na 1:1 z hole Harkabuse a vzápětí na to přidala i další gól ve 43. minutě se trefil Kaláb. Následovala přesilovka domácího týmu, kterou povedenou akcí využil ve 46. minutě Písařík. Vyrovnání dlouho nevydrželo a následoval sled branek Jihlavy. Ve 49. minutě skóroval Kohout, V 50. minutě Březina a Seman. Most prohrával o tři branky, ale dokázal se zvednout a v rozpětí 3. minut odpovědět a srovnat stav utkání na 5:5. Prosadili se hráči v 51. minutě Hanzl, 52. minutě Havlíček a v 53. minutě Písařík. Druhá polovina třetiny přinesla přímo přestřelku, když během čtyř minut padlo celkem šest branek a tak se hra posunula do prodloužení.

Prodloužení žádnou branku nepřineslo a tak se utkání posunulo do samostatných nájezdů.

1. série Seman nedal

1. série Smolka nedal