Po dramatickém utkání bere Most dva body

1. liga ČR - 46.kolo

so 30.1.
(0:2, 3:2, 2:1 - 0:0 - 1:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky:33. Tauš (Zeman), 33. Nedrda (Slavíček, Zeman), 34. Hanzl (Rindoš), 54. Černý (Alinč, Smolka), 56. Smolka (Zeman, Alinč), rozh. náj. Alinč – 1. Robinson, 13. Hruška (Tuominen), 22. Čermák (Mikulík, Hruška), 24. Mikulík (Hraško, Hruška), 41. Mikulík (Krstev, Tuominen) . Rozhodčí:Kopeček – Špringl, Kotlík . Vyloučení:5:7 . Využití:1:2 . V oslabení: 0:0.

HC Most: Hanuljak – Kokeš, Charousek, Hora, Havelka, Černý, Zeman, Strejček – Kubinčák, Doležal T., Řehoř – Nedrda, Rod, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Hanzl, Rindoš

HC Slavia Praha: Hylák – Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin, Přindiš, Růžička, Knot – Mikulík, Tuominen, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Čermák, Šafránek, Andres – Bahenský, Kašpařík, Jiránek

30.1.2016 | Sabina Prantová

Do utkání vstoupila lépe Slavia Praha. Už v 1. minutě se prosadil Nathan Robinson, který otevřel stav utkání na 0:1. Následovala další velká šance hostujícího týmu, když se Markovič ocitl úplně sám před brankou Mostu, ale Hanuljaka nakonec nepřekonal. Toho ovšem překonal ve 13. minutě David Hruška, který navýšil na 0:2. Poté došlo k vyloučení na straně Slavie. Při hře 5/4 se opět provinil hostující tým, a tak měl Most šanci při hře 5/3, kterou ovšem nevyužil. Těsně před koncem třetiny se ocitla Slavia ještě v jedné gólové pozici, ale Hanuljak si připsal dobrý zákrok. Stav po první třetině byl tedy 0:2.

Na začátku druhé třetiny se dostali domácí do oslabení. Slavia toho využila a odskočila už na rozdíl tří branek. Ve 22. minutě Mikulíkovo střelu od modré tečoval Miloslav Čermák. Hned na to přidali hosté už čtvrtý gol v řadě. Ve 24. minutě skoroval Milan Mikulík. Poté se prosadil třemi slepenými goly i Most. Nejprve skoroval ve 33. minutě Zdeněk Tauš a po něm ještě Vitězslav Nedrda. Ve 34. minutě přidal třetí gol Mostu Martin Hanzl. A znovu to byl Most, který se dostal do šance, když Zemanovu střelu Hylák s velkými problémy vyrazil. Následovalo oslabení Slavie. V přesilovce se do další velké šance dostal domácí Kubinčák, ale nakonec ji nevyužil. V závěru třetiny šel Most ještě do oslabení, ale s přesilovky se příliš moc neodehrálo, takže byl stav po druhé třetině 3:4.

Hned v úvodu třetí třetiny využili hosté přesilovou hru, kterou si přenesli z předešlé dvacetiminutovky. Ve 41. minutě se prosadil Milan Mikulík. Dále došlo k přečíslení na straně Slavie, ale Řehoř, který nahradil Hanuljaka v bráně se nenechal překvapit. Posléze se dostal do tutové šance hostující Markovič, ale nedokázal jí využít. Na druhé straně byl ve stejné situaci Slavíček. Následovalo vzájemné vyloučení, takže hra pokračovala 4/4, jenže v tomto okamžiku fauloval ještě domácí hráč, takže se hrálo 3/4. Poté se prosadili znovu hráči Mostu a dostali se tak na rozdíl jedné branky. V 54. minutě Kamil Černý snížil na 4:5. Dále došlo k dvojitému vyloučení na straně Slavie. Most tuto početní výhodu využil, když v 56. minutě vyrovnal na 5:5 Pavel Smolka.

Následovalo prodloužení, které o vítězi nerozhodlo , takže se šlo na samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech zvítězil Most po brance Jana Alinče