1. liga - 51.kolo, arena: Kotlina, Havlíčkův Brod, diváci: 377

HC Rebel Havlíčkův Brod

po 2.2., 18:20
6:1
(2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Semrád (Babka, Maliník), 16. Sedláček 4/5 (Kozlík), 21. Melka (Švaňhal, Parýzek), 44. Sedláček (Švaňhal, Melka), 59. Padělek (Pavlíček, Maliník), 60. Kozlík (Chlubna) – 38. Písařík 4/5 (Kousalík, Baránek). Rozhodčí: Trombík, Kopeček - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 377. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Saňa, Zítka – Švaňhal, Melka, Sedláček – Maliník, Padělek, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Rousek, Kozlík

HC Most: Horák (21. Soukup) - Kousalík, Baránek, Kříž, Černý, Kokeš, Kasal, Havelka - Jurčík, Slavíček, Šrámek - Bojer, Smolka, Písařík - Nedrda, Havlíček, Budínský - Mical

2.2.2015 | Jiří Rybář

Most začal v Havl. Brodu hodně aktivně, snažil se tlačit před Novákovu branku, aby si mohl vytvořit střelecké pozice. Rebelové však úvodní tlak Mostu ustáli a na konci sedmé minuty udeřili. Poměrně lehká střela Tomáše Semráda zpoza kruhu propadla Horákovi do branky 1:0. Most následně nevyužil přesilovku při vyloučení Rouska, i když šance na vyrovnání měl. V 15. minutě se dostal Most do další přesilové hry, ve které se opět neprosadil, ale dokonce inkasoval. Kozlík poslal ve vlastním obranném pásmu přihrávku na Sedláčka, který se protáhl mezi dvojicí obránců Kříž - Černý a ujížděl sám na Horáka. Kříž, který se ho pokusil stíhat, ho zezadu stačil zahákovat, ale rozjetý Pavel Sedláček ještě stačil svojí akci zakončit přesnou střelou k tyči 2:0

Úvod druhé části vyšel Rebelům. Už po 39 sekundách nahazoval Švaňhal puk od půlící čáry na branku Soukupa, který od druhé třetiny nahradil Horáka, nahození však bylo nepřesné, puk se odrazil od zadního mantinelu a vrátil se z pravé strany před branku. Tam si dokázal ze středního pásma najet Melka, jenž bez problému projel kolem Písaříka, včas se k němu nedostal ani obránce Černý, takže Antonín Melka se poměrně lehce dostal k puku a překvapil Soukupa střelou na vzdálenější tyč 2:0. Chvíli poté nastřelil Šrámek z pravého kruhu tyč domácí branky. Soukup se později vytáhl proti střele Melky.  V 38. minutě byl vyloučen mostecký Jurčík. A také Most dokázal skórovat v oslabení. Z pravé strany se podél mantinelu protáhl do pásma Pavel Písařík a střelou přes obránce zaskočil Nováka v domácí brance 3:1. Kontaktní gól měl na své holi z trestné lavice se vracející Jurčík, který byl při svém nájezdu zezadu tísněn obráncem, a k přesnějšímu zakončení se nedostal.

Akcie Mostu na bodový zisk výrazně klesly ve 44. minutě. Švaňhal poslal od mantinelu přihrávku na mezikruží, kde zůstal zcela nepokrytý Sedláček, k němuž se nestačil dostat včas obránce Kokeš, ani opodál stojící Šrámek. Pavel Sedláček hned z první překonal Soukupa v mostecké brance 4:1. Most nedokázal potrestat vyloučení Švaňhala, při kterém mohl naopak znovu inkasovat, kdyby obránce Parýzek z výborné pozice na kruhu zamířil lépe. Po další nevyužité přesilovce Mostu zbývalo do konce utkání necelých sedm minut. V 56. minutě se dostal do dobré šanci z levé strany Jurčík, odražený puk vracel do branky ještě Šrámek, ke druhé dorážce se dostal i Baránek, ale branka z toho nebyla. V 59. minutě se prodral do útočného pásma Maliník, Soukup jeho střelu vyrazil, puk se dostal za branku, odkud ho Pavlíček poslal na modrou Aleši Padělkovi, který propálil Soukupa 5:1. V poslední minutě Most inkasoval ještě pošesté. V akci 2 na 1 pálil Chlubna, Soukup vyrazil puk jenom k Davidu Kozlíkovi, který ho dokázal pohotově vrátit do mostecké branky 6:1

Most nepodal v Havl. Brodu vyloženě špatný výkon, bohužel výsledek je pro něj poměrně krutý. Při vítězství Prostějova nad Českými Budějovicemi a předpokládané kontumaci výsledku Kladno - Havl. Brod (neoprávněný start kladenského hráče), si Most zkomplikoval záchranu, protože v tuto chvíli má na dvojici Havl. Brod a Prostějov k dobru už pouze 9 bodů, to vše sedm kol před koncem.