Po velmi dobrém výkonu se smůlou na závěr

WSM liga ČR - 3.kolo, diváci: 253

po 12.9.
HC Prostějov

Branky a nahrávky: 19. Strejček (Rod, Havlíček), 35. Válek (J. Šimeček), 40. Stříbrný (Havlíček) – 3. Luňák (Rudovský, Venkrbec), 17. M. Novák (Protivný, J. Káňa), 56. Moskal (Augustin, D. Kolář), 60. Švec (A. Holík). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 253. Střely na branku: 23:37.

HC Most: Pinc – Hora, J. Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Černý, Rulík – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – Havelka, Alinč, Smolka – Rod, Havlíček, Mráz – Mical, Válek, Šimeček.

HC Prostějov: Kantor – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Venkrbec, Luňák, Rudovský – M. Novák, Moskal, Káňa – Šlahař, Krejčík, Půhoný – Fiala, Augustin, Švec.

12.9.2016 | redakce

Do duelu s Mosteckými vstoupili prostějovští dravci dobře, když se do střelecké pozice dostal Luňák, jehož pokus znamenal otevření skóre. Následovaly dvě přesilové hry celku z Hané, ale ani jedna neskončila gólem. Následně se jedna možnost početní výhoda nabídla domácím po faulu Šafáře, ale k vyrovnání to nevedlo, takže přidali další trefu hosté, šikovnou tečí Protivného rány zvýšil Novák. Mostečtí se ale dočkali branky ještě před sirénou, střelou nad vyrážečku hostujícího brankáře snížil Strejček a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Úvod prostřední třetiny přinesl vyloučení na obou stranách, ale tato situace nepřinesla změnu skóre stejně jako velká šance Divíška. Krátce po své přesilovce ale mostečtí udeřili, když Válek propálil vše v trajektorii modrá čára - branka a vyrovnal na 2:2. Následně Jestřábi tlačili, aby se znovu dostalo do vedení, Holík trefil tyč, Novák s Půhoným své šance neproměnili, a tak došlo k obratu. K zakončení se prodral Stříbrný a domácí šli do vedení. To jim mohl ještě v závěru periody vzít Venkrbec, ten ale puk za Pince neprocpal.

Ve třetí části mohl vedení Mostu navýšit opět Stříbný, Kantor si tentokrát dokázal poradit. Následovala veliká šance Kubinčáka, kde se opět předvedl Kantor a poté dokázal svou šikovností zneškodnit přečíslení Mostu 3 na 1 Kvapil. Most měl po faulu Venkrbce následně možnost přesilovky, která nevedla ke čtvrté brance a následně se začalo schylovat k dalšímu obratu. Vojtěch Augustin dokázal poslat přesný pas Moskalovi, na jehož zakončení byl Pinc krátký. Když už to vypadalo, že Prostějov půjde i ve svém třetím duelu do prodloužení, dokázal třicet šest sekund před poslední sirénou zachytit Holíkovo nahození Švec a zakončit takovým způsobem, že rozhodl o třech bodech pro Jestřáby z Prostějova. Po velmi dobrém výkonu a herní převaze, tak zůstali domácí bez bodu.