Posílený Most nedokázal bodovat proti Slovanu. Derby patří Ústí!

WSM liga ČR - 40.kolo, arena: Zimní stadion Ústí nad Labem, diváci: 911

HC Slovan Ústečtí Lvi

st 11.1.

Branky a nahrávky: 26. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 30. Moučka (Dalecký, M. Zdvořáček), 47. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 56. Z. Doležal z TS, 59. Roubík (Macek) – 40. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 56. Rod (Hora). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, J. Toman. Vyloučení: 4:7, navíc Kubinčák (MOS) TS [HÁK]. Využití: 0:1. Diváci: 911. Střely na branku: 22:38 (5:11, 10:10, 7:17). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2. Zakázaná uvolnění: 4:0. Ofsajdy: 2:6. Vyhraná vhazování: 39:33 (8:9, 18:11, 13:13). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Jan Dufek.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – M. Vágner, Husák, Kasík, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Most: Marek Pinc – K. Pilař, Frolo, Strejček, Hora, K. Charousek, Šesták, Šefl, A. Rulík – Smolka, Divíšek, Kubinčák – Dufek, K. Reichel, Válek – Jícha, Havlíček, Rod – R. Veselý, J. Šimeček, Mical. Trenér: Aleš Totter.

11.1.2017 | Redakce

Slovan opět potvrdil, že na domácím ledě se mu v letošní sezóně opravdu daří. V dnešním duelu se o tom přesvědčil Most, který inkasoval celkem pět branek. První třetina však vůbec nevypadala na gólové hody. Domácí přizpůsobili hru Mosteckým a o jedinou nejvýraznější šanci úvodní periody se zasloužil Ondřej Havlíček, když v osmé minutě nastřelil tyč.

Diváci se branek dočkali až ve druhé části. Při hře 4 na 4 otevřel zápas Zdeněk Doležal, který při samostatném úniku našel skulinku mezi Pincovo betony. Domácí se vzápětí dostali do několika výrazných šancí a na pár vteřin uzamkli Most v obranném pásmu. Z této situace se Slovanu podařilo vytěžit branku, když na Pince vyzrál Jaroslav Moučka. V poslední minutě však hosté dokázali ještě snížit. Vojtěch Kubinčák poslal kotouč za Soukupa a hráči odjížděli do kabin za těsného stavu 2:1.

Rozhodující třetí třetina již byla v režii domácích. Nejprve skóre navýšil svou trefou Daniel Vrdlovec a následně Zdeněk Doležal proměnil trestné střílení. V závěru ještě utkání zdramatizoval svým gólem Tomáš Rod, ovšem definitivní tečku středečnímu utkání dal Jaroslav Roubík a rozhodl tak o konečném výsledku 5:2.

Autor reportáže: Jana Drbalová

Ohlasy k utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Čekali jsme hodně těžké utkání. Most se na nás tradičně posílil hráči z Litvínova, ale naše mužstvo ukázalo svoji sílu. První třetina byla od nás špatná. Něco jsme si řekli v kabině a mužstvo od druhé části šlapalo. Je pravda, že nám jednoznačně zápas vyhrál Jakub Soukup, ale i ostatní si zaslouží velkou pochvalu. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale hledíme stále pod sebe, protože tabulka je neskutečně vyrovnaná. Body musíme sbírat i venku a v sobotu k tomu máme příležitost v Kadani."

Autor: Tereza Košťálová

Aleš Totter (HC Most): "Podle mého názoru jsme v první polovině zápasu byli lepším týmem, selhali jsme však v koncovce. Nezužitkovali jsme šance, po neproměněném přečíslení dva na nikoho jsme naopak inkasovali. V této části utkání se lámal chléb. Definitivně nás zlomila branka na 3:1 z pohledu domácích. Zkusili jsme power-play, brankovou příležitost jsme při hře bez brankáře neproměnili. Herní situace byla sehrána dobře, je to ale také o sebedůvěře. Na to, že jsme byli aktivnější a měli více ze hry, je náš počet vyloučených k zamyšlení."

Autor: Zdeněk Kamínek ml.