Prostějov odváží z Mostu dva body! Hosté rozhodli v prodloužení

2:3p
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Prostějov

Branky a nahrávky: 9. Moučka (Kuchta), 52. Hertl (Roupec, Meidl), 65. Husák (Moučka, Jedlička). Rozhodčí: Petružálek - Kokrment, Belko. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Most: Horák – Kříž, Charousek, Kasal, Procházka, Hora, Havelka, Grin – Tauš, Smolka, Bojer – Slavíček, Alinč, Petruška – Nedrda, Havlíček, Přeučil – Šrámek, Písařík.

HC Prostějov: Kocián – Hertl, Roupec, Husák, Hawlík, Jedlička, Malý, Řezáč – Meidl, Kajaba, Kovařík – Coufal, Venkrbec, Franek – Kuchta, Duba, Moučka – Mašek.

28.12.2014 | Redakce

Úvod utkání v Mostě nabídl ze začátku několik přesilovek, ty se však stejně jako početní výhody ve zbytku zápasu nesly ve velice sportovním duchu, kdy soupeři zřejmě čekali, až bude druhý celek kompletní a bude se moct hrát ve vyrovnaném počtu mužů na hrací ploše. Nezáživnou podívánou první třetiny přetrhl vlastně pouze jeden jediný moment, kdy Patrik Kuchta našel přihrávkou Jaroslava Moučku jenž poslal střelou z kruhu puk za Horáka a Jestřábi tak šli do vedení. Defenzivní a opatrný projev obou týmů v úvodní dvacetiminutovce už narušila pouze velká šance Duby a Kuchtova dorážka této akce, která v bráně neskončila a dorážka nad branku Kociána v poslední minutě. Do kabin se šlo za nejtěsnějšího možného vedení Hanáků 1:0.

Při druhé třetině muselo zaplesat srdce všem příznivcům defenzivního hokeje, co si našli v Mostě cestu na zápas s Prostějovem, který celkově navštívilo sto čtyřicet pět diváků. Druhá dvacetiminutovka byla výjimečná možná pouze tím, že, až na jednoznačný faul na Venkrbce, po kterém byla na ledě krev, ale stejně nebyl odpsíkán, se v ní patnáct minut vůbec nic nestalo. Až v posledních minutách se probudili mostečtí hokejisté a vytvořili si pár příležitostí, z nichž se nakonec jedna uchytila, když Havlíček našel Patrika Petrušku, který poslal kotouč zblízka za Kociána. Po čtyřiceti minutách tedy bylo srovnáno.

Třetí třetina pokračovala v duchu prvních dvou s výjimkou závěru té prostřední. Nikdo se nikam nehnal, ale nakonec to Mostečtí nevydrželi a ve čtyřicáté deváté minutě sehráli akci skoro do prázdné branky na jejímž konci stál Bohumil Slavíček a domácí šli do vedení. Poté se i Jestřábi odhodlali trochu provětrat svá křídla a trvalo to nakonec tři minuty, než se k odraženému puku dostal Jaroslav Hertl a srovnal na 2:2. Jediným vzrušením před prodloužením byla pak už pouze dvojšance Moučky a Kuchty, kterou zlikvidoval Horák a po šedesáti minutách se končilo teda za smírného stavu 2:2.

V prodloužení byli fandové defenzívy a opatrnosti doslova v sedmém nebi, jelikož po celou dobu tohoto nastavení snad nepřišla žádná pořádná střela či trochu odvážnější útočná akce. To změnili až v poslední minutě hosté, když se po jedné z ojedinělých ran vytvořil závar před Horákem, kde se nejlépe zorientoval Patrik Husák a rozhodl o bonusovém bodu pro Jestřáby, kteří tak navýšili svůj náskok na poslední místo na jedenáct bodů!