Rytíři neměli slitování, posilněný Most byl bez šance

WSM liga ČR - 20.kolo, diváci: 1790

HC Rytíři Kladno

st 2.11.

Branky a nahrávky: 12. Strnad (R. Přikryl, Repe), 15. Machač (Burger, J. Drtina), 43. Burger (Machač, Tenkrát), 45. Machač (J. Drtina, Burger), 54. Ptáček (Ulrych, Ton), 56. Ulrych (Ptáček, Tůma), 58. Jánský (R. Přikryl, Strnad) – 59. Smolka (J. Doležal, Rod). Rozhodčí: Grech – Toman, Coubal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1790. Střely na branku: 44:21 (12:5, 12:11, 20:5). Průběh utkání: 7:0, 7:1.

HC Rytíři Kladno: Cikánek – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, Repe, D. Růžička – Machač, Burger (C), Tenkrát – Ton, Zikmund, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Redlich, Cetkovský, Keszi.

HC Most: Petrásek – K. Černý, Charousek, Strejček (C), Kokeš, Hora, Rulík – Rod, Alinč, Smolka – Kubinčák, J. Doležal, Slavíček – Řehoř, J. Šimeček, Havlíček – Gerhát, Válek, Stříbrný.

2.11.2016 | Redakce

Mostečtí hokejisté vstoupili do utkání aktivněji než soupeř a vytvořili si první šanci. Havlíček mířil v přesilové hře dobře, ovšem bránu z dobré pozice o fousek minul. První branky se diváci dočkali až ve dvanácté minutě. Domácí útočník Jakub Strnad přebruslil obránce Mostu a po pěkné výměně puku s Přikrylem poslal kotouč do prázdné brány. Ve třinácté minutě se nechal vyloučit Adam Rulík a Rytíři měli k mání přesilovou hru, kterou dokázali zužitkovat. Patrik Machač dorazil střelu Jiřího Burgera za záda Petráska a bylo to o dvě branky. Snížit mohl dvě minuty před sirénou Stříbrný, ovšem na poslední chvíli mu puk z čepele odpálili obětavý obránci Kladna.

Ve druhé třetině se hrál atraktivní hokej s mnoho šancemi. Jednu z nich měl v přesilové hře aktivní Machač! Útočník Kladna nedokázal nadvakrát dorazit poskakující kotouč na brankovišti do odkryté brány. Ve třiatřicáté minutě v oslabení pláchl Gerhát, ovšem jeho střelu z dobré pozice v oslabení srazil do ochranné sítě jeden z bránících hráčů Kladna. V samotném závěru třetiny ještě Strnad ohrožoval Petráskovu bránu, jenže hostující obrana v čele se svým gólmanem dokázala odolat.

Ve třetí třetině se s brankami doslova roztrhl pytel! Ve třiačtyřicáté minutě nejprve trefil Peter Jánský tyč, celou akci ale Rytíři dohráli skvěle, když se svižnou střelou z kruhu prosadil veterán hájící barvy Rytířů Jiří Burger! O necelé dvě minuty později se na modré čáře prosmýkl mezi obránci Drtina, jenž ještě nezištně uvolnil Patrika Machače, který krásnou střelou na zadní tyč překonal Petráska počtvrté!

Ve čtyřiapadesáté minutě měl obrovskou šanci František Gerhát, jenže neproměnil, což potrestali na druhé straně Rytíři! Ulrych uvolnil přihrávkou přes celé pásmo Františka Ptáčka, kterému nedělalo problém propálit nešťastného Petráska. O dvě minuty později si ve hře čtyři na čtyři chytře počkal se střelou Petr Ulrych, který lehkým nahození poslal kotouč za záda gólmana, který neměl šanci vidět kotouč.

V samotném závěru se diváci na stadionu Kladna dočkali ještě dvou slepených branek. Strnad krásně zakombinoval s Přikrylem, nakonec posunul kotouč na najetého Petera Jánského, který nadvakrát dotlačil kotouč za záda Michaela Petráska. Kladenští už v závěru hráli pouze o čisté konto Cikánka, které ale nakonec neudrželi. Pavel Smolka vyzkoušel pozornost brankáře z úhlu, a nakonec se stal prvním šťastným střelcem svého týmu. Gól Smolky bylo to poslední, co v utkání bylo k vidění, a tak se Rytíři mohou radovat ze zisku tří zasloužených bodů za vítězství 7:1!