S Duklou bod po prodloužení

3:4p
(1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky:18. Divíšek (Hora, Kokeš), 46. Rod (Smolka, Slavíček), 57. Alinč (Rod) – 4. Březina (Anděl, Šidlík), 54. Protasenja (Skořepa), 58. Říha, 64. F. Seman . Rozhodčí:Zubzanda – Kis, Špringl . Vyloučení:6:5 . Využití:1:2 . V oslabení:0:0 .

HC Most: J. Hübl – Rulík, J. Novák, Kokeš, Hora, Strejček, Cvrk – Rod, Alinč, Smolka – Kubinčák, Válek, Řehoř – Mráz, J. Šimeček, Stříbrný – Mical, Divíšek, Slavíček.

HC Dukla Jihlava: Škarek – Šidlík, Bilčík, Říha, Marcel, Kaláb, Dundáček, Grebeňuk – Čachotský, Skořepa, Protasenja – Důras, F. Seman, Jergl – Stoklasa, Diviš, Jícha – Březina, Anděl, Danišovský.

28.9.2016 | redakce

Na začátku první třetiny se hrálo nahoru dolu. Viděli jsme šance jak na straně Dukly tak na straně Mostu. Po chvilce došlo k prvnímu vyloučení na straně hostí. Domácí kombinovali v útočné třetině, ale ke golu se nakonec nedostali. Naopak při hře 5/5 došlo k přečíslení Jihlavy a ve 4. minutě otevřel stav utkání David Březina. Branka Duklu správně nabudila a byla značně aktivnější. Následovalo další vyloučení a opět na straně hostí. Jenže ani tato přesilovka Mostu nevyšla. U druhého golu byla posléze blízko opět Jihlava, když před Hublem vznikl závar, ale kotouč udržel před brankovou čárou. V závěru třetiny byl naopak aktivnější Most a to se mu vyplatilo. V 18. minutě srovnal na 1:1 Tomáš Divíšek. Těsně před koncem ještě faulovali domácí, takže si Dukla zahrála zkrácenou přesilovku, protože se také provinili a hra pokračovala 4/4.

Na úvod druhé třetiny faulovali domácí hráči, takže hra pokračovala 3/4 a posléze 4/5. Následně byl v obrovský šanci domácí tým, ale Škarek byl pozorný. Tato situace byla k vidění po chvíli i na opačné straně. Dále šla Dukla do oslabení, ale také se dobře ubránila. Hrálo se po většinu času v obranném pásmu Jihlavy. Potom došlo k dalšímu vyloučení jenže na straně domácích. Před koncem druhé třetiny Most opět fauloval, ale ani v této přesilovce s Dukla moc dobře nevedla. Takže druhá třetina byla stálé nerozhodná 1:1.

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Most. Dukla následně musela faulovat, toho Most patřičně využil a v přesilové hře odskočil na rozdíl jednoho golu. Ve 46. minutě zvýšil na 2:1 Tomáš Rod. Jihlava se hnala po vyrovnání a utvořila si určitý tlak. Domácí šli proto následně do čtyř a bylo vyrovnáno. V 54. minutě se prosadil Protasenja. Jenže tento stav dlouho nevydržel.  V 57. minutě znovu navýšil na 3:2 Jan Alinč. Hned na to ale domácí zbytečně faulovali a Dukla tak znovu vyrovnala. V 58. minutě srovnal na 3:3 Vlastimil Bilčík. Zápas se tak tímto posunul do prodloužení.

V prodloužení se prosadil jihlavský Filip Seman a Dukla si tak z Mostu odváží dva body.