S Kadaní bod po samostatných nájezdech

1. liga ČR - 8.kolo

po 28.9.
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
SK Kadaň

Branky a nahrávky: 47. Řehoř (K. Černý, Přeučil) – 27. Tejnor (Račuk), rozh. náj. Kůs. Rozhodčí: Petružálek – Porazil, Bosák . Vyloučení:2:5 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0

HC Most: Petrásek – Kokeš, Grin, K. Černý, Baránek, Strejček, Hora, Bittner – Válek, Hanzl, Písařík – Kubinčák, Přeučil, Řehoř – Mical, Smolka, Slavíček – J. Procházka

SK Kadaň: Hanuljak – K. Charousek, Tejnor, Trefný R. Černý, Bláha, Szathmáry, Rohan, D. Dvořák – Kůs, Chlouba, Račuk – Hlava, Hejcman, Chrpa – Müller, Šťovíček, Veselý – Koblasa, Vrána, Vaněk

28.9.2015 | Sabina Prantová

Domácí tým se na úvod 1. třetiny brzy usadil v útočném pásmu, měl několik šancí. Po té to zkoušela i Kadaň z protiútoku. Oba dva týmy hrály nahoru dolu. Přišel dlouhý pas bez jediného vyloučení. K tomu došlo až v 9. minutě na domácí straně, která se dobře ubránila. Dále se hrálo po několika málo šancí na obou dvou stranách, ale tu největší měl v 10. minutě kadaňský Chlouba. V druhé polovině třetiny nebyla vidět žádná vyložená šance, která by vedla ke gólu a tak byl stav nerozhodný 0:0.

Na úvod 2. třetiny měl obrovskou šanci domácí Mical. Jeho snahu však odpískal rozhodčí, který neviděl puk..ten ležel volně na brankovišti. Ve 23. minutě šli hosté do čtyř, ale domácím se nepodařilo usadit v přesilovkové formaci. Následně to byla Kadaň, která se prosadila, jmenovitě ve 27. minutě Tejnor a otevřel tak stav utkání na 0:1. Domácí dostali šanci na odpověď v přesilové hře, ta ovšem zůstala nevyužita. Další přesilovku domácích zařídil za faul sekáním hostující Chrpa. Mostu se v přesilovce příliš nedařilo, Kadaň dokonce zahrozila ve čtyřech. V závěru třetiny měli mírnou převahu hosté. Stav po 2. třetině 0:1.

Na začátku 3. třetiny přišel mírný tlak Mostu. Postupně se snažil překonat Hanuljaka Černý a Slavíček. Ve 44. minutě byl při úniku faulován domácí Kubinčák. Bylo nařízeno trestné střílení, ale Kubinčák neskóroval. Následovala další výhoda pro domácí celek. Ihned na to došlo k potyčce mezi domácím Micalem a hostujícím Koblasou, oba dva dostali trest 5 minut + do konce utkání za hrubost. Po té se prosadili i domácí, ve 47. minutě vyrovnává Řehoř. V druhé polovině třetiny se hra odehrávala ve vysokém tempu. V závěru třetiny nevedla žádná vyložená šance  k rozhodnutí zápasu a tak se šlo do prodloužení.

Na začátku prodloužení byl vyloučen kadaňský Charousek. Domácí mužstvo si vyžádalo time out. Dále v průběhu prodloužení nic nenasvědčovalo k vítěznému gólu a tak hra dospěla až do samostatných nájezdů.

1. série Račuk neproměnil

1. série Písařík neproměnil