Detail zápasu

1. liga ČR - 4.kolo

st 16.9.
HC Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 2. Smolka (Mical, Přeučil), 30. Kubinčák (Havlíček, Řehoř), 46. Přeučil (Havlíček), 50. Přeučil (Smolka, Kubinčák) – 16. Rudovský (Machač, Repe), 21. Bílek (Stach, Zajíc), 27. Zajíc (Stach), 28. Gutwald (Šilhavý, Strnad), 29. Machač (Kindl, Gutwald). Rozhodčí: Smitka – Štětina, Čížek. Vyloučení:6:5 . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

HC Most: Horák (29. Mouček) – Havelka, Zeman, Baránek, Černý, Strejček, Kokeš, Hora – Slavíček, Alinč, Zdeněk – Řehoř, Havlíček, Kubinčák – Přeučil, Smolka, Mical – Válek, Procházka

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Repe, Kehar, Zajíc, Růžička, Gutwald, Zelingr, Kolařík – Strnad, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Dalecký – Kindl, Machač, Dvořáček – Čurda, Lukáč, Redlich – Šilhavý

DO utkání vstoupili aktivněji domácí hráči. Hned na úvod se dostali do několika šancí. Tu největší proměnil ve 2. minutě Smolka. Ve 4. minutě se předvedl parádním kouskem domácí brankář Horák, když na něj sám ujížděl Dalecký. Po té se hrál dlouhý pas bez jediného vyloučení. To přestalo v 11. minutě, provinil se kladenský hráč po obrovské šanci Mostu. Mostečtí hokejisté měli v přesilovce mnoho šancí a tak Kladno znovu faulovalo a šlo už do tří. Most bohužel tuto šanci nevyužil. Pět minut před závěrem třetiny se naopak provinili domácí a tak Kladno svou výhodu zužitkovalo po brance Rudovského a tak byl stav utkání po první třetině 1:1

Hned na úvod 2. třetiny se provinil domácí Alinč, vzápětí na to faulovali i hosté a tak se poměr hráčů na ledě srovnal. Při hře 4/4 se prosadili hosté, jmenovitě ve 21. minutě Bílek. Po té se hrálo nahoru dolu, ale žádná vyložená šance k vidění nebyla. Ve 25. minutě poslali sudí znovu Most do oslabení, výraznou šanci Kladna nejprve zastavil rukou mostecký hráč až poté se hosté prosadili a odskočili tak na rozdíl dvou branek, prosadil se ve 27. minutě Zajíc. To ovšem platilo jen chvíli ve 28. minutě navýšil znovu stav utkání kladenský Gutwald. Domácí si vyžádali timeout a v brance Horáka vystřídal Mouček. Ten se na ledě moc dlouho neohřál a inkasoval ve 29. minutě od Machače. Na to dobře odpověděl ve 30. minutě Vojtěch Kubinčák.

Do 3. třetiny opět vstoupili lépe domácí hráči a dvěma rychlými góly se Most opět vrátil do hry. Prosadil se ve 46. minutě a v 50. minutě Petr Přeučil. Most byl jasně lepším týmem a tlačil se po vyrovnání. V závěru třetiny zkoušeli domácí hru v šesti. Zeman vypálil od modré čáry a na dorážku mu byli k dispozici Slavíček s Alinčem, ale bohužel ani jeden nedokázali překonat Cikánka. Stav utkání se tak zastavil na výsledku 4:5.