S Přerovem prohra 1:4

WSM liga ČR - 15.kolo

so 15.10.
HC Přerov

Branky a nahrávky:5. Smolka (K. Černý, Rod) – 11. Plášek (Zbořil), 33. Popelka (Goiš), 44. Ferenc (M. Novotný, Popelka), 47. Pšurný (Pala, Milan Procházka) . Rozhodčí: Luczków – Hejl, Podrazil . Vyloučení: 5:8. Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: J. Hübl – K. Černý, J. Novák, Šesták, Hora, Charousek, Strejček, Bednárik – Rod, Alinč, Smolka – J. Šimeček, Divíšek, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Mical, Trübenekr, Dufek

HC Přerov: Štůrala – Chmelíř, Pala, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, L. Vágner, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Tadeáš Král, Sikora – Ižacký, Dvořák, M. Kratochvíl

15.10.2016 | redakce

První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Hned v úvodu šli hosté do oslabení, ale domácím přesilovka příliš nevyšla. Most však nemusel zoufat, protože hned vzápětí se Přerov provinil znovu, takže přišla další početní výhoda domácích a tu už také náležitě využili, když v 5. minutě otevřel skóre utkání Pavel Smolka. Následoval tlak Zubrů a v 11. minutě srovnal na 1:1 Karel Plášek. Poté přišlo přečíslení 3/2 na straně hostí, ale Popelka nezpracoval konečnou přihrávku. Dále se do brejku dostal i mostecký Šimeček, ale také bez využití. V závěru třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádná jiná šance už nepadla, takže byl stav nerozhodný 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe hosté. Byli stále více u puku, ale žádná větší příležitost z toho nebyla. Naopak se z ničeho nic objevil před Štůralem úplně osamocený Slavíček, ale ten jeho střelu vytěsnil hranou lapačky. Následovalo vyloučení na straně Mostu, ale ten se celkem s přehledem ubránil. Po skončení početní výhody hostí šel Most znovu do čtyř a i tentokrát oslabení ustál. Při hře 5/5 došlo ke klasickému přečíslení 2/1 na straně Přerova a ve 33. minutě Zvýšil na 1:2 Michal Popelka. Dále šli pro změnu do oslabení hosté, ale domácí přesilovou hru nedokázali využít. V závěru třetiny došlo ještě ke dvěma potyčkám, ale žádný jiný gól už nepadl, takže druhá třetina skončila 1:2.

Třetí třetinu jasně ovládli hosté. Na jejím začátku nejprve šli do přečíslení 2/1 a poté ještě natrefili tyč. Dále byl Most vyloučen a tak ve 44. minutě odskočil na rozdíl dvou branek Jakub Ferenc, který využil přesilovku. Poté si zahráli v početní výhodě i domácí, ale nedokázali ji patřičně využít. Naopak to byli opět Zubři, kteří zaúřadovali a ve 47. minutě upravil na 1:4 Roman Pšurný. Domácí dostali následně ještě jednu šanci v přesilovce, ale znovu bez úspěchu. Následovala ještě jedna větší příležitost na hostují straně, ale Hubl byl tentokrát pozorný. V závěru třetiny to zkoušel ještě domácí Šimeček, ale ani hostující brankář se nenechal zaskočit. Přerov byl poté ještě jednou vyloučen, ale žádná jiná branka už nepadla, takže konečný výsledek zápasu byl 1:4.