S Prostějovem bez bodu

st 9.12.
(0:1,0:1,0:1)
HC Prostějov

Branky a nahrávky:9. Moskal (Novák, Husák), 25. Moskal (Dragoun, Cetkovský), 41. Dragoun (Drtina). Rozhodčí:Petružálek – Talpa, Rozlílek . Vyloučení: 3:4. Využití:0:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Baránek, Sklenička, Hora, Cvrk, Strejček, Zeman, Bittner – Doležal, Tauš, Kubinčák – Rod, Alinč, Slavíček – Nedrda, Hanzl, Smolka – Válek, Řehoř

HC Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Špaček – Dragoun, Venkrbec, Cetkovský – Novák, Moskal, Volek – Čuřík, Meidl, Šlahař – Zadražil, Illéš

9.12.2015 | Sabina Prantová

Utkání začalo vyloučením na domácí straně. Hostům se v přesilové hře příliš nedařilo, dokonce faulovali a tak hra pokračovala 4/4. Při této hře byl ve velké šanci prostějovský Novák, když unikal sám na Petráska, ale nepřekonal ho. Hosté se následně prosadili v 9. minutě, poté co se dostali do přečíslení 3/1. Novák poslal přihrávku brankovištěm na zcela volného Patrika Moskala, který pohodlně zasunul puk do prázdné branky. Posléze bylo k vidění několik šancí Mostu za sebou, ale Hořčička udržel puk před brankovou čárou. Žádný jiný gól už nepadl a tak byl stav po první třetině 0:1.

Druhá třetina přinesla ve 25. minutě další branku hostí. Domácí Bittner upadl s pukem ve vlastním pásmu. Puk mu okamžitě odebral Cetkovský, přihrál Dragounovi, který ještě posunul na Patrika Moskala, pro nějž už nebyl žádný problém dostat puk do branky a zvýšil tak stav utkání na 0:2. Následovalo vyloučení hostujícího Vokurky. Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale svou přesilovku nedokázali využít. Po skončení přesilové hry šel zcela sám na Petráska hostující Venkrbec, ale nepřekonal ho. Poté byly k vidění na obou dvou stranách situace 2/1, ale ani jedna nebyla využita. Po druhé třetině byl tak stav 0:2.

Hned na úvod třetí třetiny přidali hosté už třetí branku utkání. Ve 41. minutě Drtinovu střelu od modré vyrazil Petrásek betonem přímo k Michalu Dragounovi, který tak pohodlně zakončil. Následovalo oslabení Prostějova. Most si vytvořil několik gólových šancí, ale Hořčička si s nimi vždy poradil. Posléze došlo ke vzájemnému vyloučení. Při hře 4/4 drželi domácí útočné pásmo, ale ke gólovému zakončení se nedostali. Hosté následně mohli přidat další branku, když Husák nastřelil tyč. V závěru třetiny byl ještě vyloučen domácí Doležal a při této příležitosti znovu prostějovští trefili Petráskovu tyč. Hosté se už nikam nehnali a pohodlně brali tři body za konečného výsledku 0:3.