S Prostějovem bod po samostatných nájezdech

1. liga ČR - 6.kolo

st 23.9.
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Prostějov

Branky a nahrávky: 3. Kubinčák (Grin, Havlíček) – 21. Krejčík (Drtina, Dragoun), rozh. náj. Rod . Rozhodčí: Grech – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0.

HC Most: Horák – Zeman, Grin, Černý, Baránek, Strejček, Vaněk, Bittner – Slavíček, Alinč, Nedrda – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Válek, Smolka, Zdeněk – Mical, Hanzl

HC Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Novák – Kajaba, Meidl, Čuřík – Rod, Illéš, Moskal – Luňák, Kuncek, Augustin

23.9.2015 | Sabina Prantová

Na úvod 1. třetiny byli aktivnější domácí hráči. Došlo k vyloučení na straně hostů. Domácí dobře kombinovali v útočné třetině a už ve 3. minutě otevřel skóre utkání Kubinčák. Ihned na to opět hosté faulovali, ale Most přesilovou hru nevyužil. Za vysokou hůl byl následně vyloučen domácí hráč, ale Horák svůj tým dobře podržel. Hra se odehrávala celkem ve vysokém tempu. Domácí tým měl jistou převahu, vypracoval si několik gólových šancí. Ve 13. minutě došlo k vzájemnému vyloučení a tak hra pokračovala 4/4. Žádné vyložené šance se už v závěru třetiny neobjevily a tak byl stav utkání 1:0.

2. třetina začala brankou hostujícího týmu ve 21. minutě se trefil Krejčík. Následně na to se dostal do brejkové šance domácí Nedrda. Postupoval na Hořčičku, ale puk nezkrotil tak jak by chtěl a nakonec ani nevystřelil. Následovalo vyloučení na domácí straně, hosté svou výhodu nezužitkovali. Most dobře držel útočné pásmo, ale opět se provinil domácí hráč a tak hosté dostali další šanci v přesilové hře, ale Horák jim opět nedal žádnou příležitost. Po přesilovce Prostějova měli šanci domácí hráči, když hosté zachránila tyč. Poté Most hrál v šesti a tak hrál další oslabení a opět se úspěšně ubránil. Po 2. třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Na začátku 3. třetiny byli v šanci hosté. Meidl našel u tyče Luňáka, který ale nedostal puk do branky. Následovalo několik akcí na každé straně, ale žádná vyložená, která by přinesla gól. Po té byl za krosček vyloučen domácí Baránek, Prostějov byl v přesilovkovém tlaku, ale branka z toho nepadla. Přesilovou hru si zahrál i Most, ale Hořčička Jestřáby podržel. Další početní výhodu dostal Most 5.minut před koncem třetiny. Domácí kombinace, ale k navýšení skóre nevedly. V závěru třetiny nastal tlak na obou dvou stranách, každý chtěl urvat vítězství pro sebe, ale branka už nepadla a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy.

1. série 0:0 Havlíček neproměnil

1. série 0:0 Čuřík neproměnil