S Ústím dva body po samostatných nájezdech

1. liga ČR - 40.kolo

st 13.1.
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0 - 1:0)
HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky:28. Tauš (Kokeš), 60. Havlíček (Kubinčák) – 22. Kloz (Roubík), 34. Kuchler (Roubík, Melka) . Rozhodčí:J. Jílek – M. Jílek, Šperl . Vyloučení:6:3 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

HC Most: Petrásek – Černý, Cvrk, Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Sklenička – Doležal J., Havlíček, Kubinčák – Rod, Tauš, Smolka – Řehoř, Doležal T., Písařík – Nedrda, Slavíček

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – Brož, Sobotka, Bernad, Holomek, Hes, Smetana, Skočovský – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Rys, Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel

13.1.2016 | Sabina Prantová

Utkání začalo vyloučením na domácí straně. Mostečtí hráči se v oslabení bez větších problémů ubránili. Dále hra nepostupovala nijak zvlášť výrazně. K vidění byly menší šance, ale žádná golová. Následně došlo k dalšímu vyloučení na straně Mostu, ale ani tentokrát Ústí svou přesilovku nevyužilo.  Poté se hrálo nahoru dolu, ale ani jeden tým si nedokázal vytvořit příležitost ke vstřelení branky. V závěru třetiny Most fauloval do třetice, ale i tentokrát se dobře ubránil, a tak byl stav po první třetině 0:0.

Na začátku druhé třetiny se prosadilo Ústí. Ve 22. minutě hosté využili přečíslení 3/2, když Roubík posunul puk na Jana Kloze, který překonal Petráska. Posléze zaznamenalo Ústí ještě jednu šanci, ale puk zastavila tyč. Následovalo vyloučení tentokrát na hostující straně. Mostečtí přesilovou hru sice nevyužili, ale trefili se ihned po jejím skončení. Ve 28. minutě vyrovnal na 1:1 Zdeněk Tauš. Poté se provinili opět domácí hráči a při signalizované výhodě Ústí navýšilo stav na 1:2. Ve 34. minutě se bekhendem trefil Jiří Kuchler. V závěru třetiny ještě došlo k vyloučení na straně Mostu, ale žádná jiná branka už nepadla. Po druhé třetině byl tedy stav 1:2.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří se hnali po vyrovnání. Jenže došlo opět k vyloučení na mostecké straně, která se ovšem znovu dobře ubránila. Následovaly dvě větší šance na straně Ústí. Nejprve Merta unikal sám na Petráska a podruhé došlo k přečíslení 2/1, ale Petrásek byl vždy pozorný. Poté byl vyloučen ústecký Brož, ale Most svou šanci k vyrovnání nevyužil. V závěru třetiny to tedy domácí hráči zkusili ještě při power play, to se tentokrát vyplatilo a v 60. minutě poslal zápas do prodloužení Ondřej Havlíček.

Po ukončení třetí třetiny byla potrestána hráčská lavice Mostu za nesportovní chování. Do prodloužení tedy vstoupil Most v oslabení. Jenže se o vítězi nerozhodlo, takže šlo utkání až do samostatných nájezdů.

Rozhodující nájezd proměnil Bohumil Slavíček. Most bere po výhře dva body.