Série porážek ukončena. Most zvítězil na domácím ledě 5:2

1. liga ČR - 14.kolo

st 14.10.
HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 19. Přeučil (Černý, Kubinčák), 30. J. Procházka (Alinč), 41. Kubinčák, 42. Alinč (Mical, J. Procházka), 55. Přeučil (Hora, Válek) – 14. Tůma (Pohl, Smetana), 44. Kloz (Zdvořáček). Rozhodčí:Pražák – Kreuzer, Štětina . Vyloučení:7:2 . Využití: 0:1. V oslabení:0:0 .

HC Most: Horák – Zeman, Kokeš, Baránek, Černý, Hora, Strejček – Jurčík, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Válek, Přeučil – Nedrda, Hanzl, Písařík – J. Procházka, Alinč, Mical

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – Pohl, Smetana, Zdvořáček, Hes, Bernad, Hucek – Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, Kloz – Baránek, Gengel, Kuchler – Kopta, Navarra, Křivohlávek

14.10.2015 | Sabina Prantová

Utkání začalo podle předpokladu ve svižném tempu z obou stran. 1. polovina zápasu se hrála bez jediného vyloučení. Most byl v celku aktivnějším týmem. Ve 12. minutě došlo k prvnímu trestu na domácí straně, kdy se provinil Hora a vzápětí na to i Baránek. Při hře 5/3 se prosadili hosté. Ve 14. minutě otevřel stav utkání Tůma. V závěru třetiny si zahráli přesilovku i domácí hráči a těsně po jejím konci v 19. minutě skóroval Přeučil. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Na úvod druhé dvacetiminutovky se dostal do šance ústecký Kloz. Následovalo oslabení domácího týmu. Most se bez problému ubránil a vyrazil ihned do protiútoku. Poté byl k vidění sled několika šancí Mostu a samostatný únik hostujícího Kubici. Ve 30. minutě předvedl Most parádní akci, když Procházka zavezl puk do pásma, nahrál Alinčovi, který mu přihrávku vrátil a zvýšil tak stav utkání na 2:1. Hosté si poté zahráli v početní výhodě, která se jim příliš nevyvedla a domácí několikrát zahrozili ve 4. Hned na to se provinil opět domácí hráč, ale Ústí toho znovu nevyužilo. Po 2. třetině byl tak stav utkání 2:1.

Ihned na začátku 3. třetiny skóroval domácí Kubinčák a po něm i Alinč a Most rázem odskočil na rozdíl tří branek. To ovšem nevydrželo dlouho a Ústí snížilo ve 44. minutě střelou Kloze. Následovalo vyloučení domácího týmu, ale Ústí branku nepřidalo. Naopak to byl opět Most, který se prosadil. V 55. minutě v situaci 2/1 zvýšil už na 5:2 opět Přeučil. Most se v závěru třetiny už nikam netlačil a tak vyhrál na domácím ledě s konečným výsledkem 5:2.