Skvělý výkon celého týmu a derby patří Mostu!

WSM liga ČR - 27.kolo, diváci: 247

st 23.11.
HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 5. J. Šimeček (Stříbrný), 39. Divíšek (Šesták), 42. Rulík (Stříbrný) – 4. Roubík (J. Kloz), 12. Dalecký (Beran). Rozhodčí: Sýkora – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 36:21 (9:9, 15:5, 12:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Most: J. Hübl – Kokeš, Charousek, Šesták, K. Černý, Rulík, Hora – Gerhát, Válek, Kubinčák – Divíšek, Dufek, Rod – J. Šimeček, Stříbrný, Smolka – Řehoř, M. Havelka.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – J. Kloz, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Poulíček, Beran, Dalecký – Moučka, Gengel, Loskot.

23.11.2016 | Redakce

Po dvou minutách první třetiny došlo k vyloučení na domácí straně. Hosté svou přesilovku sice nevyužili, ale prosadili se hned následně. Ve 4. minutě otevřel skóre utkání Jaroslav Roubík. Mostečtí ale nemuseli smutnit, protože ihned v 5. minutě vyrovnal na 1:1 Jaroslav Šimeček. Domácí byli po srovnání jasně lepším týmem. Vytvořili si určité šance, ale kotouč za Soukupovo záda nakonec nedostali. Naopak stačila jedna nepatrná akce Ústí, kdy došlo ke klasickému přečíslení 2/1 a ve 12. minutě zvýšil na 1:2 Jan Dalecký. Dále došlo k vyloučení pro změnu na straně Ústí, ale to se bez větších problémů ubránilo. Most v závěru třetiny ještě tlačil, ale gol nepřidal. První třetina tedy skončila 1:2.

Do Druhé třetiny vkročil lépe Most. V první větší šanci se ocitl Jurčík, který se dostal zcela sám mezi kruhy, ale Soukup jeho střelu vytěsnil ramenem. Dále si Charousek nabruslil až před brankoviště a orazítkoval břevno ústecké branky. Mostečtí byli rozhodně aktivnější a hnali se po vyrovnání. To také následně přišlo. Ve 39. minutě překonal Soukupa Tomáš Divíšek. V závěru ještě mostečtí hráli oslabení, ale bez většího problému ho zvládli.

Ve třetí třetině už jasně dominoval domácí tým. Ihned ve 42. minutě přidal třetí branku Mostu Adam Rulík. Hosté se sice snažili dohnat gólové manko, ale domácí jim moc příležitostí k tomu nedávali. Následovalo vyloučení nejprve na domácí straně a poté i na hostující. Při hře 5/5 ústecký Kloz nastřelil ještě břevno domácí branky. Posléze se znovu provinili ústečtí, takže Most mohl přidal už čtvrtou branku v řadě, když domácí Dufek nedokázal sám nikým nekrytý neprostřelit Soukupa. Ke konci třetiny do hosté zkoušeli ještě v šesti, ale marně.

Most tak bere po sérii porážek důležité tři body po výhře 3:2.