Šumperk si domu veze debakl!

1. liga ČR - 2.kolo

so 12.9.
Salith Šumperk

Branky a nahrávky: 8. Kubinčák, 32. Havlíček (Mical, Zeman), 39. Zeman (Alinč), 41. Zdeněk (Alinč), 48. Alinč (Zdeněk), 53. Smolka (Zeman, Slavíček), 54. Řehoř (Černý, Havlíček), 58. Havlíček (Baránek, Řehoř) – 19. Milfait (Půlpán, Zdráhal), 48. Půhoný (Tomášek, Kaut) . Rozhodčí:Sýkora – Kokrment, Malý . Vyloučení: 5:8 Využití: 3:0

HC Most: Horák – Zeman, Havelka, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Zdeněk, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Tauš, Smolka, Válek – Mical, Přeučil

Salith Šumperk: Polívka (54. Zelenka) – Bažant, Zdráhal, Havlík, Sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Hroch – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán – Ostřanský

13.9.2015 | Sabina Prantová

Oba dva celky vstoupily do hry poněkud opatrně. Vzhledem k výsledkům z minulého kola nechtělo ani jedno mužstvo chybovat. To ovšem přestalo platit na domácí straně kdy se provinil Baránek, hosté svou výhodu nevyužili. Ve 4. minutě byl k vidění parádní zákrok Horáka, když se dostali hosté do přečíslení 2/1. Hned vzápětí na to prověřil pozornost hostujícího brankáře Kubinčák. V průběhu třetiny byly k vidění šance na obou dvou stranách a byli to právě domácí, kteří otevřeli skóre utkání. V 8.minutě se prosadil již zmíněný Vojtěch Kubinčák. Ihned na to následovala přesilová hra domácích, která zůstala bez využití. Hosté dostali také šanci v přesilovce, ale výbornými zákroky Horáka neskórovali. Šumperk se prosadil až v poslední minutě brankou Milfaita. První třetina tak skončila 1:1

2. třetina nabídla na úvod přesilovku na domácí straně. I přes všechny šance nedokázali domácí góly navýšit. V průběhu třetiny se hra přelévala z jedná strany na druhou a byli to právě domácí, kteří se dokázali opět prosadit a zvýšili stav už na 2:1 brankou Havlíčka. Vzápětí mohli domácí znovu skórovat, když hosté zachránila tyč. To ovšem neplatilo v závěru třetiny, branku přidal ve 39. minutě Zeman a tak domácí odskočili na rozdíl dvou gólů.

Do 3. třetiny vstoupili jednoznačně lépe domácí hráči. Ihned ve 41. minutě se prosadil Zdeněk.Mostečtí hokejisté měli po většinu zápasu puk pod kontrolou. Ve 48. minutě zvýšil znovu stav utkání mostecký Alinč. Na to stačili ještě hráči Šumperku odpovědět brankou Půhoného. Po té přišli dva rychlé góly Mostu. V 53. minutě skóroval Smolka a v 54. Řehoř. Na hostech bylo vidět, že svůj boj na ledě vzdali. V závěru třetiny ještě vítězství Mostu pojistila branka Havlíčka. Most tak vysoko vyhrál na domácím ledě v nové sezóně 8:2.

Ohlasy k utkání

Začátek zápasu se nám nepovedl, soupeř měl několik gólových šancí. Golman horák nás podržel, díky němu byl stav 0:0. Poté jsme se dostali do vedení 1:0, ale soupeř v závěru skóroval na 1:1. Po první třetině jsme moc spokojeni nebyli, trochu byla bouřka v kabině. Od 2. třetině jsme se dostali znovu do vedení a hráči začali plnit to co jsme chtěli. Myslím si, že jsme soupeře převyšovali. Začátek 3. třetiny jsme dali rychlý gól na 4:1 a celou třetinu jsme už ovládli my. Soupeř psychicky odešel a své vítěství jsme pečetili dalšími 4 góly. V závěru bych chtěl kluky rád pochválit včetně golmana.