Trhači sfoukli Most hladce 5:2, ten si výrazně komplikuje situaci

WSM liga ČR - 51.kolo, diváci: 548

SK Kadaň

so 11.2.

Branky a nahrávky: 11. Kůs, 16. Chlouba (Kaše), 18. Kohout (Harkabus), 44. Raška (Hejcman), 48. O. Beránek (R. Havel, L. Chalupa) – 35. Dufek (Babincev), 54. Martynek (K. Pilař). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 548. Střely na branku: 31:39 (18:9, 6:11, 7:19). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

SK Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný (C), L. Chalupa, R. Havel, Tejnor, Baránek, Weinhold, J. Tomeček – Gorčík, Kaše, Kůs (A) – Raška, Hejcman, Hlava – Chrpa, Chlouba (A), O. Beránek – Kohout, Osmík, Harkabus.

HC Most: Spěšný (18. Pinc) – K. Pilař, Frolo, K. Černý, Kokeš, Hora, Šesták, Strejček, Šefl – Kubinčák (A), Divíšek (C), R. Veselý – J. Doležal, Válek, Martynek – Rod, Havlíček, Smolka – M. Havelka, Babincev, Dufek.

11.2.2017 | Redakce

Úvod třetiny byl hodně opatrný. Oba celky si střelecké pozice vypracovávali jen velmi zřídka. Až v šesté minutě měli Mostečtí možnost přesilové hry, která však skončila bez většího ohrožení branky. V polovině periody šťastně od levého mantinelu prostřelil brankáře Mostu Jaroslav Kůs, jenž využil nepozornosti hostujícího brankáře – 1:0.

Do dvoubrankového vedení poslal domácí střelou z levého kruhu Roman Chlouba, který se prosadil po Kašově střele a zmatku před Spěšného brankou – 2:0. O chvíli později zaznamenal gól Martin Kohout, jenž se prosadil z pravého kruhu a vyhnal Patrika Spěšného, jehož nahradil Marek Pinc – 3:0.

Konec první třetiny a počátek druhé hráli Trhači dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou však nevyužili. Ve třiadvacáté minutě Lukáš Válek neuspěl v samostatném úniku. Krátce poté se počet hráčů vyrovnal na čtyři, větší prostor na ledě mohl využít Sebastian Gorčík, jenž ale v situaci dva na jednoho nepřihrál na Jana Tomečka.

V pětatřicáté minutě snížil na rozdíl dvou branek Jan Dufek, který dostal přihrávku na modrou, popojel si do kruhu, odkud prostřelil Jana Strmeně na zadní tyčku – 3:1. O chvíli později mohl průběh utkání zdramatizovat Rostislav Martynek, který ale v bezprostřední blízkosti neuspěl.

V počátku třetího dějství se prosadil Adam Raška, jenž předvedl pohlednou individuální akci, když projel kolem obránců a uspěl forhendovou kličkou – 4:1. Ve 48. minutě si Radek Havel na hodil puk za bránu, dojel ho a posunul puk na Ondřeje Beránka, který mířil přesně – 5:1.

V polovině třetiny měli Mostečtí hodně šancí. Teč Jiřího Doležala skončila u kadaňského brankáře stejně jako ostrý pokus Lukáše Válka. V 53. minutě Radek Veselý nahodil na bránu, k vyraženému kotouči se dostali Tomáš Divíšek a Vojtěch Kubinčák, ani jeden však nepřehodil ležícího Jana Strmeně. O pár momentů později Rostislav Martynek upravil na konečných 5:2. Závěr základní hrací doby to Mostečtí zkoušeli v šesti proti čtyřem, gól už ale nepadl.