V Havířově to na body nestačilo

WSM liga ČR - 32.kolo

HC AZ Havířov 2010

st 7.12.

Branky a nahrávky: Hlinka (Petran), 4. Štumpf (TS), 8. Kanko (Maruna), 8. Kalus (Kotala, Haas), 22.Hlinka (Chroboček) – 6. Divíšek (K. Černý, Havlíček), 30. Smolka (Hora, Šefl). Rozhodčí: Kika – Reich, Měkýš. Vyloučení:4:3 . Využití: 1:1. V oslabení:0:0 .

HC AZ Havířov 2010: M. Laco – Holomek, Petran (A), Lenďák, Chroboček, Staněk, D. Seman (C), Dudek – Kalus, Haas (A), Kotala – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Anděl, Bednář.

HC Most: J. Hübl – K. Černý, Rulík, Strejček, Šesták, Hora, Šefl – Kubinčák (A), Divíšek (C), Havlíček – Rod, Alinč, Smolka – Mical, Řehoř, R. Veselý – Dufek, Trübenekr.

7.12.2016 | redakce

AZet vstoupil do utkání zostra a už ve 2. minutě se dostal do vedení díky povedené akci Michala Hlinky, který si narazil puk o mantinel a o pravou tyč poslal puk do Hüblovy branky. Domácí tak využili přesilovku. V polovině 4. minuty už domácí vedli 2:0, když se do samostatného úniku dostal Daniel Štumpf, který byl faulován a rozhodčí správně nařídil trestné střílení. To havířovský útočník proměnil perfektně provedeným blafákem do forhendu.

Most se však dostal rychle na dostřel, když o dvě minuty později po krásné kombinaci využil přesilovku, protože Tomáš Divíšek po Černého pasu nekompromisně zakončil do levého horního rohu Lacovy branky.

Jenže v 8. minutě se domácí prosadili hned dvakrát a dostali se tak tříbrankového vedení. Nejprve Maruna našel volného Petra Kanka, který poslal puk od břevna do sítě. O chvíli později po rychlé akci přesně mířil Marek Kalus. Trenéři Mostu si pak vyžádali oddechový čas. Hra se zklidnila, ale i tak se domácí v závěru třetiny dostali do dobrých šancí, ale Hübl zlikvidoval příležitosti Štumpfa i Hubáčka. Po dvaceti minutách tedy vedl AZet 4:1.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří se po minutě a čtrnácti vteřinách znovu radovali, když od modré čáry pálil Chroboček a před Hüblem tečoval Michal Hlinka. Poté bylo tempo hry trochu pomalejší, ale i tak si hosté ve 26. minutě vytvořili gólovku. Smolka se dostal před Laca, ale jeho rána mířila jen do tyče.

Ve 30. minutě už se ale Most dočkal. Hora vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, kde stál Pavel Smolka, který se řítil sám na Laca a překonal jej přesnou střelou pod horní tyč. O tři minuty později měli hosté přesilovku, ale využít ji nedokázali, přestože si vytvořili několik dobrých příležitostí.

Ve 38. minutě naopak mohl své vedení navýšit AZet, ale Štumpfovu ránu z mezikruží zlikvidoval Hübl. V závěru třetiny přišla ještě šance domácího Kotaly, ale jeho dělovka šla těsně nad Hüblovu branku. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli 5:2.

Začátek třetí třetiny byl poměrně opatrný, domácí si drželi svůj náskok, hosty k ničemu nepouštěli a sami se do útoku nehnali. Na začátku 46. minuty zahrozil hostující Divíšek, ale z dobré pozice minul branku. O dvě minuty později přišly velké šance domácích, nejprve ani nadvakrát nepřekonal Hübla Bednář, poté se dostal k dorážce Štumpf, ale na Hübla si nepřišel.

Přesně v čase 49:00 se do samostatného úniku dostal hostující Veselý, ale těsně minul Lacovu branku. Na konci 50. minuty se dostal ke střele od modré čáry Hora, ale Laco puk ukryl v lapačce. Následně si domácí trenéři vyžádali oddechový čas.

V 52. minutě se marně snažili překonat Hübla domácí útočníci Haas a Kalus, o chvíli později mohl snížit Kubinčák, jenže narazil na připraveného Laca. V závěru hráli hráči Mostu dvě přesilovky, ale nedokázali využít ani jednu z nich. Navíc něco málo přes minutu před koncem šli hosté do oslabení. Tuto přesilovku domácí nevyužili ke vstřelení gólu, ale k udržení pohodlného náskoku a nakonec dokráčeli k výhře 5:2.

Tomáš Vlček