1. liga - 45.kolo, arena: K&K Pneu Aréna Avířov, diváci: 2173

HC Havířov Panthers

so 17.1., 17:00
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Tomi (Maruna, Krisl), 22. Pechanec (Jakúbek, Jiránek), 45. Pechanec (Valenta) – 53. Slavíček(Hara, Havlíček). Rozhodčí: Kika – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2173. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Havířov Panthers: Daneček – Bezuška, Krisl, Stuchlík, Valenta, Graca, Ostrčil, Repe, Bahounek – Jakúbek, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Fořt, Tomi – Matějek, Loskot, Zdráhal

HC Most: Soukup - Kousalík, Charousek, Kříž, Procházka, Hora, Havelka - Nedrda, Havlíček, Slavíček - Tauš, Přeučil, Musil - Zavřel, Smolka, Písařík - Čmolík

17.1.2015 | Jiří Rybář

Most měl cestou do Havířova poruchu autobusu, takže samotné utkání začalo až s hodinovým zpožděním v 18 hodin. Domácí vstoupili do zápasu hodně aktivně. Hned ve druhé minutě řešil Soukup střelu Fořta v přečíslení 2 na 1. Mostecký gólman si počínal dobře i při šanci Klimši na brankovišti. V 9. minutě už se ale domácí převaha projevila i ve skóre. Soukup sice vyrazil Marunovu střelu, ale dobře postavený Vojtěch Tomi poslal odražený puk přesně k tyčce 1:0. Štěstí stálo při mosteckých hokejistech při střele Bezušky v přesilovce. Most se v témže oslabení dostal do přečíslení 2 na 1, ale včas se vrátil obránce Bezuška. Další vyloženou šanci lapil Soukup Klimšovi.

Úvod druhého dějství patřil hráčům AZetu. Soukup nejdříve kryl dvě velké šance Jiránka. V pokračujícím útoku se dostal k puku Antonín Pechanec a střelou zblízka překonal Soukupa 2:0. Havířovští byli i nadále aktivnější, Soukup však šance Šlahaře, Pechance či Tomiho dokázal zneškodnit. Byl to právě Jakub Soukup, který stále držel mostecké šance na nějaký bodový zisk. Za Most mohl snížit v poslední minutě Smolka, ale Daneček dokázal jeho střelu vyrazit.

Ve 45. minutě se mostecký gólman dopustil chyby, když vyjel na puk, jenže jeho rozehrávku zachytil Valenta, který okamžitě adresoval puk Antonínu Pechancovi, jenž prostřelil vracejícího se Soukupa mezi betony 3:0. Domácí borci si i nadále udržovali zjevnou převahu, Most se do šancí dostával pouze ojediněle. V 53. minutě si z pravé strany sjel k Danečkovi Bohumil Slavíček a přesnou střelou nad jeho betonem snížil na 3:1. Most v koncovce přidal, velkou šanci na kontaktní gól měl Písařík, jenže z dorážky nastřelil pouze Danečka v domácí brance. Chvilku po něm orazítkoval Slavíček břevno domácí branky. Havířov už si však výhru dokázal pohlídat.

Podle informací z mosteckého tábora, DP Most vyslal do Havířova ihned po ohlášení poruchy (cca v 15 hodin) náhradní autobus, který by měl dorazit na místo kolem 21:30, aby odvezl mostecké hráče zpět.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček:"Do utkání jsme šli v podstatě hned z autobusu, protože jsme měli kousek před Ostravou poruchu a dorazili jsme náhradním autobusem. Měli jsme dnes silně kombinovanou sestavu, protože máme velkou marodku. Podle mého názoru to byl vcelku vyrovnaný zápas, dokázali jsme si vypracovat šance, ale tradičně jsme je nedokázali využít. Ale vzhledem k naší sestavě bych náš výkon hodnotil jako dobrý."