so 13.2.
4:7
(2:2, 0:3, 2:2)
HC Havířov Panthers

Branky a nahrávky:8. T. Doležal (Smolka, Alinč), 9. Černý (Šrámek, Kubinčák), 51. J. Doležal (Havlíček), 60. Charousek (Alinč) – 6. Pechanec (Meidl, Korím), 18. Gřeš (TS), 26. Kalus (Kotala), 28. Štumpf (Gřeš, Krisl), 36. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 55. Maliník (Meidl), 56. Sedláček (Kalus, Korím) . Rozhodčí:Škrobák – Rozlílek, Svobodová. Vyloučení:4:4 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Řehoř (28. Mouček) – Hora, Černý, Zeman, Baránek, Charousek, Strejček, Kokeš – Kubinčák, Havlíček, Šrámek – Doležal T., Alinč, Smolka – Doležal J., Tauš, Řehoř – Nedrda, Slavíček

HC Havířov Panthers: Laco – Krisl, Lendák, Bahounek, Mazanec, Graca, Korím – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Maliník, Meidl, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Sztefek, Hudeček, Bednář

13.2.2016 | Sabina Prantová

Od začátku první třetiny se neslo utkání v dosti svižném tempu. Hned v úvodu měl Most několik šancí. Následovalo vyloučení na straně hostí, ale Most svou přesilovku nevyužil. Naopak těsně po skončení trestu se prosadili hosté. V 6. minutě otevřel stav utkání na 0:1 Antonín Pechanec. Na to vzápětí reagovali i domácí, když v 8. minutě vyrovnal na 1:1 Tomáš Doležal. Most o chvíli později přidal druhou branku v řadě. Na 2:1 v 9. minutě zvyšoval Kamil Černý. Poté došlo k vyloučení i na domácí straně, ale Most nedal Havířovu takřka žádnou šanci v přesilovce něco vymyslet. Hned na to bylo k vidění přečíslení 2/1 na hostující straně, ale bez využití. Naopak na druhé straně zahrozili i domácí. V závěru třetiny unikal na Řehoře hostující Gřeš, který byl ovšem faulován, takže bylo nařízené trestné střílení, které bylo následně využito. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 2:2.

V úvodu druhé třetiny došlo k vyloučení na straně Havířova, ale Mostu se v přesilovce příliš nedařilo. Naopak se znovu prosadili hosté. Ve 26. minutě navýšil Marek Kalus. Havířov hned na to přidal ještě další gol, když ve 28. minutě zvýšil už na 2:4 Daniel Štumpf. V témže čase došlo ke střídání brankářů na domácí straně. Následovala přesilovka AZetu, ale bez využití. Havířov se prosadil znovu až o chvíli později. Ve 36. přidal další branku v řadě Tomáš Gřeš. Druhou třetinu tak ovládli hosté s výsledkem 2:5.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen hostující Sedláček, ale ani tentokrát Most početní výhodu neproměnil. Poté došlo k vyloučení i na straně Mostu, ale také bez využití. Následovala obrovská šance domácích, ale Laco byl pozorný. Dále šel Most opět do oslabení, ale přečkal ho. Naopak v 52 .minutě snížil na 3:5 Jiří Doležal. V další veliké šanci se ještě ocitl domácí Kubinčák, ale tentokrát už Laco nezaváhal. Jenže to byl znovu Havířov, který přidal dva slepené góly. Nejprve v 55. minutě skoroval Roman Maliník a hned po něm ještě Pavel Sedláček. Most dostal následně šanci ještě v přesilové hře, kterou sice nevyužil, ale v 60. minutě upravil ještě na konečných 4:7 Kamil Charousek