Z Benátek bez bodu

1. liga ČR - 5.kolo

HC SOH Benátky n. Jizerou

so 19.9.

Branky a nahrávky: 25. Víšek (Lakatoš, Čermák), 30. Lakatoš (Hrníčko), 40. Volf (Kajínek, Pabiška), 55. Černoch (Volf, Kajínek) - 22. Havlíček (Kubinčák, Černý), 46. Kubinčák (Řehoř, Hora). Rozhodčí: Kopeček - Polák, Rampír. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 49:35.

HC SOH Benátky n. Jizerou: Lukáš – Říha, Čermák, Čakajík, Havlín, Pabiška, Kajínek, Jandejsek – Jonák, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Miškovský, Hrníčko, Matějček – Volek, Volf, Černoch.

HC Most: Horák – Zeman, Havelka, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Slavíček, Alinč, Zdeněk – Řehoř, Havlíček, Kubinčák – Přeučil, Smolka, Procházka - Mical.

20.9.2015 | Ondřej Nejedlo, Sabina Prantová

První šanci zápasu si připravil domácí mladíček Lakatoš, který ale z těsné blízkosti na brankáře Horáka nevyzrál. V hledišti to zašumělo také o chvilku déle, kdy Černochovu přihrávku promáchl ve výhodné pozici Volf. Postupem času začali hosté vyrovnávat hru a také oni se dočkali svých šancí. Benátecký brankář Lukáš byl ale jistý, svůj tým podržel zejména při dobře hraných přesilových hrách mosteckého soupeře.

Hned na začátku druhé třetiny však přišla studená sprcha pro domácí tým. Na levé straně se uvolnil Ondřej Havlíček a střelou do horní poloviny branky poslal Most do vedení. Vyrovnat mohl o chvilku déle Jonák, ten však narazil na pohotový Horákův beton. Ve 25. minutě již udeřilo. Po pěkné kombinaci vznikl před Horákem závar, ze kterého těžil Jan Víšek, který dostrkal puk za sedícího brankáře severočeského týmu. Také Benátečtí měli velmi dobře sehrané početní výhody. Lakatoš v další šanci narazil na dobře chytajícího Horáka. Ve 30. minutě se Hrníčko, vracející se z trestné lavice, pustil do sprinterského souboje právě s Horákem. Ten byl u puku o malý chloupek dříve, trefil však pouze benáteckého útočníka, který z ostrého úhlu nezacílil do odkryté branky. To se povedlo až dojíždějícímu Dominiku Lakatošovi, který obstřelil jak brankáře Horáka, tak i skákajícího útočníka Slavíčka. Na Horákovi tato chybička nezanechala větší stopy. Poradil si totiž s další šancí výborného Lakatoše či s nepříjemnou Čakajíkovou střelou. Nevyzrál na něho ani Matějček, který se před ním zjevil zcela sám. Až necelou minutu před koncem hostující brankář kapituloval po přesné střele Lukáše Volfa k pravé tyčce. Domácí tak šli do kabin s komfortním dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina odstartovala samostatným únikem domácího Černocha, který ale neustál lehký kontakt s jedním z protihráčů. Hosté nepůsobili dojmem ze druhé třetiny a také oni několikrát dokázali přivézt domácím tým do úzkých. Ve 46. minutě navíc Řehoř adresoval přihrávku zpoza branky Vojtěchu Kubinčákovi, který byl přesný. Mostečtí vycítili šanci, úspěšné ale nebyly střely Kubinčáka, Řehoře či Slavíčka. V 53. minutě se navíc nechal vyloučit hostující Procházka a Benátečtí početní výhodu v jejím závěru využili. Po přesné přihrávce Volfa se před brankovištěm nejlépe orientoval Jiří Černoch a mohl se radovat z první branky v benáteckém dresu. Pojistit vedení domácích mohl Volf, který ale v samostatném nájezdu na Horáka nevyzrál. Hosté nezkorigovali stav ani v téměř minutové power play.

Ohlasy k utkání

HC SOH Benátky n. Jizerou

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Pro nás to byl těžký zápas. Druhá nejvyšší soutěž je kvalitní, soupeři jsou letos velice vyrovnaní. Chtěl bych poděkovat klukům, kteří nejenže otočili nepříznivý stav, ale dokázali si udržet rozhodující náskok.

Josef Řeháček (Most): Pochopitelně jsme přijeli pro nějaký bod. Zápas se pro nás odvíjel dobře. První třetina byla vyrovnaná. Dokonce jsme se dostali do vedení. Potom přišel výpadek, který se nám stává. Soupeř srovnal, poté se dostal do vedení nešťastnou brankou po návratu z trestné lavice. Vzápětí domácí zvýšili na 3:1 a zápas se tak pro nás zkomplikoval. Přesto jsme ještě dokázali snížit. Opět jsme se ale nechali vyloučit a inkasovali branku, která rozhodla.