Z Českých Budějovic po bojovném výkonu bez bodu

1. liga ČR - 10.kolo

HC České Budějovice

so 3.10.

Branky a nahrávky: 18. Straka (Nouza, Vráblík), 29. Žálčík (Rob), 55. Straka (Suchánek) - 33. Hora (Kokeš), 60. Řehoř (Havlíček). Rozhodčí: Sýkora - Kokrment, Malý. Vyloučení:6:8 . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

HC České Budějovice: Gába - Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Žálčík, Rob, Babka - Marek, Přibyl, Škoda.

HC Most: Petrásek – Bittner, Zeman, Černý, Baránek, Hora, Kokeš – Chlapík, Válek, Přeučil – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Procházka, Hanzl, Slavíček – Nedrda, Zdeněk, Trübenekr

3.10.2015 | Sabina Prantová

S cílem odčinit dvě porážky v řadě vstupovali Jihočeši do utkání s posledním Mostem. Hned z prvního útoku vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Petráska Pajič, gólman Mostu dobře zasáhl lapačkou. Za Motor se vyznamenal po tečované střele David Gába a potvrdil dobré reflexy. Od desáté minuty začal Motor soupeře přehrávat a dostávat ho pod neustálý tlak. V dobrých pozicích se neprosadil Marek ani Vráblík, z dorážky nepřekonal Petráska ani Suchánek. Branka přišla až dvě minuty před koncem první třetiny. Bekhendový pokus Tomáše Nouzy se odrazil ke kapitánoviStrakovi, který dostal touš za záda Petráska – 1:0.

Druhou branku v zápase mohl přidat Josef Straka, Nouza mu předložil puk před branku, ale budějovický kapitán těsně přestřelil. Na druhé straně mohl vyrovnat Zdeněk, byl sám před domácí klecí a nastřelil pouze pravý beton Gáby. Přišla druhá přesilovka Motoru v zápase a Jihočeši nevyužili několik dobrých možností. Ujala se až povedená bekhendová střela Lukáše Žálčíka do levého růžku hostující branky – 2:0. Třetí branka se nabízela Romanu Vráblíkovi. Obránce s devítkou na zádech dorážel do odkryté branky, ale nastřelil pouze mostecké obránce ležící v brankovišti. Severočeši se vrátili do utkání náhodnou brankou. Daniel Hora nahodil puk ze středního pásma a nepozornému Davidu Gábovi doplachtil až do branky – 2:1. Od pohromy zachránil Motor domácí kapitán Straka. Martin Hanzl ujížděl v oslabení sám na Gábu, Straka se ovšem dobře vrátil a rybičkou mu puk vypíchl.

Ve třetí třetině stáhl domácí trenér Petr Rosol hru na tři útočné formace a vyslal Jakuba Babku do první formace. Velkou šanci na začátku třetiny měl Procházka, Gába si s jeho střelou poradil. Mostečtí po celou třetí třetinu zkoušeli střely ze všech koutů kluziště, druhé zaváhání ale domácí brankář nepřipustil. Třetí branku v síti Mostu přidal kapitán Straka, kdy náramně prošel mosteckou obranou a zavěsil – 3:1. Snižující branku vstřelil Řehoř, ale na více se Most nezmohl, takže Motor bral tři body.

Zdroj: hcmotor.cz autor reportáže Filip Kortus