Z Edenu se Most vrací bez bodů

1. liga ČR - 33.kolo

HC Slavia Praha

so 12.12.

Branky a nahrávky:15. Mikulík (D. Hruška, Čermák), 15. Šafránek (Micka, Bahenský), 23. Knot (Mikulík, Čermák), 60. Vas (Robinson, Knot) – 32. Slavíček (Alinč) . Rozhodčí:Krob – Toman, Štětina . Vyloučení: 3:6. Využití:3:0.

HC Slavia Praha: Hylák – Krstev, Knot, Hraško, Pavlin, Kolařík, Andrlík – Jiránek, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Šafránek, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka

HC Most: Petrásek – Procházka, Havelka, Bittner, Grin, Zeman, Hora, Cvrk – Rod, Kubinčák, Mical, Řehoř, Slavíček, Rindoš, Přeučil, Alinč, Tauš, Hanzl, Nedrda

12.12.2015 | Sabina Prantová

Od úvodních minut to byli slávisté, kdo diktoval tempo hry. První velkou příležitost měl Vas, proti jeho střele z mezikruží ale dokázal Petrásek zasáhnout. O chvíli později měli sešívaní k dispozici přesilovou hru, v níž již gólový účet utkání otevřeli. Obrana Mostu byla hodně dezorientovaná, když nad pravým kruhem dostal dost prostoru pro přesnou tvrdou ránu Milan Mikulík a puk z jeho čepele zastavila až síť za brankářem Mostu. Navíc s dalším gólem slávisté vůbec neotáleli dlouho. O pouhých třináct vteřin později vyslal Bahenský do samostatného úniku Davida Šafránka, který si tváří v tvář Petráskovi poradil přesným projektilem k tyčce. Do konce třetiny ještě oba gólmany podržela jejich branková konstrukce, skóre se ale již do první sirény neměnilo.

S dvougólovým náskokem v zádech si Pražané připravili povedený vstup i do druhé části. Po necelých dvou minutách totiž měli k dispozici početní výhodu, kterou zužitkoval Ronald Knot. Ten od modré čáry nahodil puk na Petráska a kotouč se po teči jednoho z domácích obránců obloučkem šťastně snesl za záda hostujícího muže s maskou. Hosté následně výrazně přidali a opticky hráli se slávisty přinejmenším vyrovnaný hokej. Za svou aktivitu byli také Mostečtí odměněni. Zemanovu skrytou střelu ještě zastavila horní tyč, ve 32. minutě se už ale Severočeši mohli radovat. Po obrovské Pavlinově chybě v obraně Alinč objel branku, aby našel na brankovišti připraveného Bohumila Slavíčka a ten dokázal prostřelit Hyláka.

V závěrečném dějství se domácí vrátili do role týmu, který diktuje tempo hry. Většinu ze závěrečných dvaceti minut strávili červenobílí před Petráskem, kde si vytvořili mnoho šancí, gólman hostů ale dlouho držel naděje svého týmu na případné srovnání stavu. V poslední minutě při přesilové hře se však domácí přece jenom dočkali zpečetění vítězství. O to se postaral János Vas, když tečoval mimo dosah Petráska Robinsonovo nahození a definitivně rozhodl o výhře Slavie.

zdroj: hc-slavia.cz Adam Kolář

Ohlasy k utkání

HC Slavia Praha

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme urvali tři body a že jsme si kromě gólů vytvořili i dost dalších šancí. Úvod utkání byl z naší strany trochu ospalý. Následně jsme se ale dostali do hry a utkání jsme zvládli. Hráče jsme pochválili za předvedený výkon. Na druhou stranu jsme vyrobili některé chyby, kterých se do budoucna musíme vyvarovat.

Josef Beránek (HC Most): Neodehráli jsme špatný zápas. Rozdílem bylo, že soupeř využil své šance a přesilové hry, zatímco nám se to nepodařilo.