Z Kadaně s nepořízenou

1. liga ČR - 21.kolo

SK Kadaň

st 11.11.

Branky a nahrávky:7. Chlouba, 27. Drtina (Račuk), 40. Hejcman, 42. Jaromír Kverka (Szatmáry), 45. Zadražil (Hejcman), 49. Rohan (Kverka, Trefný), 60. Šťovíček (Vaněk, Blaha), 60. Tomáš Rohan (Kverka) – 15. Hanzl (Strejček), 26. Strejček (Kubinčák, Havlíček) . Rozhodčí:Würtherle – Coubal, Kokrment . Vyloučení:2:5 . Využití: 1:1. V oslabení:0:0 .

SK Kadaň: Dvořák – Drobný, Drtina, Trefný, Szathmáry, Blaha, Rohan M., Černý, Charousek – Račuk, Chlouba, Chrpa – Kverka, Zadražil, Rohan T. – Vaněk D., Vrána, Šťovíček – Wágner, Hejcman, Hlava

HC Most: Mouček (52. Horák) – Zeman, Grin, Havelka, Strejček, Vaněk R., Hora, Bittner – Tauš, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Přeučil – Mical, Hanzl, Jánský – Nedrda, Procházka

11.11.2015 | Sabina Prantová

Do severočeského derby vstoupili aktivněji hosté. Ve třetí minutě napřáhl od modré Nedrda a prověřil pozornost Dvořáka. Domácí tým nebyl v úvodu příliš aktivní směrem dopředu, přesto se radoval z první branky. V 7. minutě se dostal k pukuChlouba, který projel mezi obránci a následnou střelou překonal Moučka. Kadaňské branka nakopla a zatlačili Most do vlastního pásma. Ve 13. minutě se k puku dostal Chrpa, ale jeho střela z mezikruží skončila pouze na hrudi brankáře hostí. Z následného protiútoku zahrozilo duo Kubinčák-Havlíček. Havlíčkovu střelu však Dvořák dokázal vyrazit. O minutu později dostal Most další příležitost a tentokrát se do samostatného úniku dostal Hanzl, který si položil Dvořáka a následně zakončil pod horní tyč. Po vyrovnání se hra uklidnila a oba celky spíše čekaly na chybu soupeře. Jedné z nich se minutu před koncem dočkal Chrpa, který zachytil přihrávku obránců hostí, ale na Moučka nevyzrál

Druhou třetinu začali aktivněji domácí. Pomohla jim i přesilová hra, kterou ale nezahráli příliš dobře a Most dokázal udržet puk mimo vlastní obranné pásmo. Naopak na druhé straně po faulu Trefného napřáhl na modré čáře Strejček a jeho střela se od tyče odrazila až do branky. Radost Mostu však netrvala dlouho. Po půlminutě hry vypálil od modré čáry Drtina a jeho střela prošla skulinkou ve výstroji brankáře hostí. Mouček dnes neměl šťastný den. O několik málo minut později ho zasáhl puk do masky tak silně, že potřebovala opravit. Domácí tým držel puk v útočném pásmu, ale obrana hostí předváděla povedený výkon. Ve 35. minutě prověřil Moučkovu pozornost od modré čáry Drtina, ale brankář hostí tentokrát udržel puk ve výstroji. Když už se oba celky připravovaly na to, že rozhodnutí přijde až ve třetí třetině, podařilo se domácím udeřit. Hejcman využil zaváhání obrany, dostal se k volnému puku a rychlou střelou otočil skóre zápasu.

Domácí celek vletěl do třetí části a díky aktivní hře se dočkal další branky. Szathmáry posunul puk na Kverku, který přesnou střelou poslal domácí do dvoubrankového vedení. Vzápětí byl vyloučen Tauš a domácí tým dostal výhodu přesilové hry. V té se sice dlouho trápil, ale 4 vteřiny před koncem se dostal k puku Hejcman, posunul puk na Zadražila, který nic nevymýšlel a jeho prudká střela skončila až v síti. Most nesložil zbraně a zatlačil domácí do pásma, což vyústilo v dvouminutovou přesilovou hru po faulu Rohana. Tato přesilová hra se však odehrála především před Moučkou, navíc jakmile se Rohan vrátil na led, dostal od Kverky přihrávku a jeho technická střela vyhnala Moučku z branky. Novým brankářem hostí se stal Horák.

A Horák neměl lehký příchod na led, neboť po jeho příchodu byl vyloučen Hora. Žádný ze střelců domácího týmu však na nového muže v brance Mostu nevyzrál. V 55. minutě dostal Szathmáry přihrávku před odkrytou branku, ale Horák se dokázal natáhnout a chytit puk. V 57. minutě tečoval Chrpa střelu od modré čáry, ale hostující brankář stihl zasáhnout betonem. Minutu před koncem dostal Šťovíčekpuk do volného prostoru na pravém kruhu a jeho střela skončila za zády bezmocného Horáka. Tečku za utkáním udělal osm vteřin před koncem Rohan, který svou druhou brankou v utkání upravil na konečných 8:2.

zdroj: skkadan.cz  Filip De Bolle

Ohlasy k utkání

SK Kadaň

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Dneska zasloužená výhra. Ze začátku jsme neměli utkání zcela pod kontrolou, ale myslím si, že jsme byli lepší, měli jsme převahu. Ve třetí třetině jsme to zrychlili, stáhli jsme na tři formace, nasadili jsme správné tempo. Prosadili jsme se i střelecky, zasloužená výhra.

Jan Zachrla (HC Most): Někteří hráči začali myslet, že po utkání se Slavií kde jsme hráli dobře, tak chtěli hrát najednou hokej a takhle to prostě nejde. Hrajeme, na co máme, pokud to nebudeme prodlužovat, tak to bude vypadat takhle.