Z Přerova s prázdnou.

WSM liga ČR - 2.kolo, arena: ZS Přerov, diváci: 1803

HC Přerov

pá 9.9.

Branky a nahrávky: 32. Dostálek (Pala, Procházka), 45. Ferenc (Popelka, Goiš), 46. Dostálek (Pšurný, Procházka), 50. Popelka (Goiš, Chmelíř), 60. Pšurný (Procházka, Dostálek) – 55. Rod (Stříbrný). Rozhodčí: Obadal – Bryška, Wesley. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1803. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký

HC Most: Pinc – Horák, Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Černý – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – Rod, Havlíček, Chlapík – Havelka, Alinč, Smolka – Mical, Šimeček, Trübenekr – Válek

9.9.2016 | redakce

Přerovští hráči byli aktivní již od prvních minut a taktéž se drželi více na puku. Bojovný přístup domácím vynesl po devíti minutách hry první výhodu, přesilovka však i přes nespočet šancí zůstala nevyužita, za což mohl vždy připravený Pinc. To na druhé straně Horčička měl práce jen poskromnu a přerovská obrana žádnému mosteckému náporu vůbec nemusela čelit. Do kabin se tak poprvé šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství zahájil Most první gólovkou v zápase, Chlapík ale Horčičku nezdolal a na opačnou bránu se řítil Ižacký, leč neúspěšně. Zakrátko se prokličkoval obranou hostů Sikora a nebezpečný švih skončil na Pincově betonu. Bílomodří pak sehráli první přesilovou hru, avšak hned po jejím konci ujela trojice Zubrů do brejku. Jejich souhru ale zlikvidoval Černý.

Plášek se v polovině hracího času ocitl sám před mosteckou svatyní, jenže ji ani netrefil. Za chvíli se ale Hanáci konečně zaradovali. Přerov po odpískání faulu získal puk na Palu a jeho dělovku protečoval za Pincova záda Vlastimil Dostálek. Zubří aktivita opět stoupla, ale u kormidla byl na konci Most. Měl k dispozici i krátkou přesilovku pěti proti třem, ale tutovku Chlapíka vychytal Horčička. Po druhé třetině tak Hanáci vedli o jednu branku.

Poslední fáze zápasu začala spíš nejistě a bez šancí, ale ve 45. minutě se prosadil střelou od modré Jakub Ferenc a zvýšil na 2:0. Zubři byli na koni a Most fauloval. Po půl minutě byl náskok už tříbrankový. Zubři opět bleskově využili přesilovou hru, když Pšurný zpoza brány našel Vlastimila Dostálka a ten se podruhé nemýlil. Atmosféra v MEO Aréně vygradovala a přišlo opět vyloučení hostů. Krátce po jeho skončení zachyboval Pinc a Michal Popelka nemohl prázdnou kasu minout.

V 55. minutě se dočkali také hosté. Stříbrný s Tomášem Rodem ujeli do brejku a druhý jmenovaný si s Horčičkou mohl dělat, co chtěl. Skóre na výsledku 4:1 však neskončilo. Marek Sikora po agresivním napadání vybojoval puk a následně trestné střílení, které sice neproměnil, ale jedenáct vteřin před koncem dorážkouRoman Pšurný rozveselil domácí ochozy ještě popáté. Přerov tak díky skvělé třetí třetině získal proti Mostu první letošní plný bodový příděl.

Ohlasy k utkání

HC Přerov

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi, že máme první výhru a tři body do tabulky. Most byl hodně zdatným soupeřem. Věděli jsme dopředu, že má zkušené hráče, kteří umí dobře rozdat kotouče, ale byli jsme na to připravení. Myslím si, že až na krátký výpadek ve druhé části jsme pořád diktovali tempo. Hru jsme sice neovládli, ale zápas probíhal podle našich not. Musím vyzdvihnout brankáře Horčičku, který mančaft držel na vítězné vlně. Povedlo se nám ve třetí třetině dát góly a nesmírnou pílí a nasazením jsme získali tři body.

Jiří Doležal (HC Most): Chtěli jsme přestát úvodní tlak, což se nám podařilo. Domácí byli v první třetině jasně lepší. Ve druhé třetině jsme hru srovnali a možná jsme byli trošku i aktivnější. Měli jsme dle našich záznamů i více střel, ale tuto třetinu jsme o gól z přesilovky prohráli. Pořád sice bylo utkání otevřené, jenže třetí třetina byla z naší strany strašně nepovedená. Takhle se o body prostě nedá hrát.