Oficiální
partner
  • Bilfinger
  • Antiradary
  • Bauer

Z Prostějova bez bodu

1. liga ČR - 19.kolo

HC Prostějov

HC Prostějov
so 31.10.
4:2
(3:0, 0:0, 1:2)
HC Most

HC Most

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Novák, 10. Čuřík (Luňák, Dragoun), 11. Husák (Venkrbec, Šlahař), 59. Novák – 55. Slavíček (Zeman, Divíšek), 56. Divíšek (Tauš). Rozhodčí: Hribík, Novák, Hanzlík. Vyloučení: 6:5. Využití:1:0 . V oslabení:1:0 .

HC Prostějov: Horčička (Neužil) – Husák, Protivný, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Illéš, Dragoun, Luňák – Čuřík, Staněk, Moskal – Šlahař, Novák, Venkrbec – Volek, Krejčík, Kajaba

HC Most: Petrásek (Mouček) – Černý, Grin, Baránek, Zeman, Hora, Strejček – Kubinčák, Mical, Písařík – Řehoř, Havlíček, Slavíček, Přeučil – Alinč, Tauš, Hanzl – Divíšek, Válek

Reportáž z utkání

31.10.2015 | Sabina Prantová

Úvod zápasu patřil jednoznačně Prostějovu. Přestože Most se ve třetí minutě během své početní výhody dostal do několika šancí, domácí odolali. A po té začali úřadovat. První Novákovo pláchnutí obraně ještě úspěšné nebylo, ale v šesté minutě se dostal do druhého úniku a ten už Martin Novák proměnil střelou do horních pater branky. Chvíli na to se opět připomněl Most, ale velká šance Přeučila u tyče zůstala nevyužitá. Severočeši toho mohli litovat hned dvakrát. Nejprve se totiž v početní výhodě Jestřábů prosadil Jakub Čuřík a v polovině jedenácté minuty na něj navázal ještě s tečovanou střelou od modré čáry Patrik Husák. Hosté si po té vcelku pochopitelně vzali oddechový čas, který jim nepomohl, ale ani neuškodil. Svěřenci trenéra Zachrly sice do zaznění první sirény neinkasovali, zároveň si ale ani nevypracovali větší šanci. Tu měl na druhé straně ve třinácté minutě Novák a po něm i Illéš, brankář Petrásek ale puk před čárou udržel.

Druhá třetina zpočátku nenabízela tolik dění na ledě jako ta úvodní. Mezi zajímavější okamžiky se v úvodu daly počítat pouze dvě střely Mojžíše od modré čáry. V pětadvacáté minutě se pak ještě dostal ke střele do boční sítě Moskal. Pokud se ale o Prostějovu nedá říct, že by si připisoval jednu zajímavější šanci za druhou, o Mostu to platilo dvojnásob. Pouze Tauš se v přesilové hře dostal k ráně z mezikruží a podtrhl tak poměrně slušně sehranou početní výhodu Severočechů. Po té ale následovala velká šance Moskala. Prostějovský útočník se z ničeho nic probruslil před bránu ale vystřelil jen do tyče.

Branková konstrukce málem zazvonila i v 35. minutě. Šlahařovu ránu dobře tečoval Mojžíš, puk ale skončil na horní síti branky. Ve stejné minutě se pak utkal i Husák s Petráskem, tentokrát však nešlo o střílení gólů. Při střetu totiž brankář Mostu ztratil masku a muselo se přerušovat. Prostějov měl však i možnosti na vstřelení branky. Do jedné z nich se dostal v mezikruží Illéš, Drtina pak vyslyšel hlasité přání fanoušků a vystřelil. Petrásek však zasáhl betonem. Po té už ale měl chvíli klid. Jestřábům se přestala dařit koncovka a většinou ztroskotali už na bránícím hráči. O moc víc práce však neměl ani Horčička. Třetí třetina začala snad ještě pomaleji než ta druhá. Až pět minut po jejím začátku se diváci dočkali první zajímavější šance. Vokurku však u vzdálenější tyče vychytal Petrásek. Ještě ve stejné minutě pak bekhendem brankáře neprostřelil Moskal. Pět minut na to se domácí devětapadesátka dočkala další příležitosti. Tentokrát však ve výborné pozici sjel hokejistovi puk z hole. Podobně dopadl o pár chvil později i Kajaba, který se zamotal před brankou soupeře do kliček a k ohrožení Petráska tak nedošlo.

Jestřábi však vzápětí zvolnili a to se jim vymstilo. Nejprve se prosadil střelou k tyči Bohumil Slavíček. Horčička byl tentokrát bez šance a jen naprázdno máchl lapačkou. Nepodařilo se mu pokrýt ani další střelu Mostu. Hodně prostoru před bránou dostal Tomáš Divíšek. Velezkušený útočník se nemýlil a opět ukázal, jak je pro Severočechy cenným hráčem. Prostějovu začalo téct do bot, dostal se do podobné situace jako jeho soupeř v první třetině. A také domácí si tak vzali oddechový čas. A ten zabral. Jestřábi sice nedohráli zápas úplně v pohodě, dokázali však přesto soupeři odskočit. Minutu před koncem zápasu udržel na modré puk Martin Novák, odstavil soupeře a do v té době už prázdné branky přidal čtvrtý gól.

zdroj: www.lhkjestrabi.cz

Ohlasy k utkání

HC Prostějov

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Myslím si, že jsme první třetinu ovládli výsledkově i herně. Od druhé třetiny nastoupil Most s trošku agresivnějším pojetím. Byli v naší třetině podstatně důraznější a chodili napadat ve dvou, což nám dělalo problémy. I přesto jsme si však vytvořili nějaké šance. Od druhé části to už ale podle mě byl vyrovnaný zápas a v závěru jsme si ho zkomplikovali za prvé naprosto zbytečným vyloučením na deset minut a za druhé hrubými chybami, kde jsme dvakrát inkasovali. Nakonec jsme utkání mohli i ztratit.HC Most

Jan Zachrla (trenér HC Most): Prospali jsme úvod utkání, kde se zápas podle mě zlomil. V této části hry domácí rozhodli o svém celkovém vítězství. Do desáté minuty jsme byli jasně horší, Prostějov toho využil a začal hrát agresivně. Chodili do brány a my jsme nevěděli, co s tím. Time-out byl potřeba, něco jsme s týmem museli udělat. Od druhé třetiny jsme podle mě byli úplně jiné mužstvo.


Aktuality

Legenda pomáhá 2. kolo

18.04.2017, 14:01 | Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

Aukce Legenda pomáhá

02.03.2017, 12:05 | Dnes vrcholí aukce dresů HC Most z akce Legenda pomáhá. Vydražte si svůj dres pod tímto odkazem na Sportovniaukce.cz.

Sympaťák WSM Ligy finišuje

16.01.2017, 10:18 | Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy skončí 20. ledna ve 23:59. Fanoušci mají poslední možnost podpořit oblíbené hráče. Hlasovat můžete ZDE.

Václav Drábek novou posilou tý

10.12.2016, 09:47 | Již v dnešním utkání se mohou fanoušci těšit na novou posilu obraných řad. Do klubu HC Most přichází zkušený obránce Václav Drábek, který má za sebou 31 extraligových startů a 669 startů v první lize.


Partneři klubu
  • Antiradary
  • Technické služby
  • Bilfinger
  • Severní Energetická
  • LH Profi
  • Tixexpress
  • Bauer

© 2014 HaK Club Baník MOST spol. s r.o. & eSports.cz s.r.o.

Copyright | Ochrana osobních údajů | RSS | Nastavení cookies