Z prvního utkání bere HC Most bod

3:4sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 4. Stříbrný (Kubinčák), 36. Stříbrný, 45. Divíšek (Kokeš, Stříbrný) – 39. Gengel (Moučka, Dalecký), 54. Brož, 57. Dalecký (Gengel), rozh. náj. Bernad. Rozhodčí: Jílek – Štětina, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 513. Střely na branku: 40:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4..

HC Most: Pinc – Hora, J. Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Kokeš, Cvrk – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – M. Havelka, Havlíček, Chlapík – T. Doležal, Alinč, Smolka – Mical, Šimeček, Válek. Trenéři: Jiří Doležal, Zdeněk Zíma.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup - Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes - D. Vrdlovec, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Poulíček, D. Merta - Dalecký, Gengel, Moučka - do 40. Markulinec, do 40. Komárek, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

7.9.2016 | redakce

První třetinu byli aktivnější hokejisté Mostu, kteří byli odměněni hned po 4 minutách hry, když se prosadil Josef Stříbrný. Druhá třetina probíhala ve stejné režii jako ta první. Mostečané útočili a Ústí se bránilo. Ve 36. minutě se schoval za obranu hostí opět Josef Stříbrný, který zvýšil vedení Mostu na 2:0. V předposlední minutě druhé části snížil z pohledu hostů na 1:2 Ladislav Gengel.

Třetí třetina byla vyrovnanější, ale jako první se prosadili opět domácí. Na 3:1 pro domácí zvýšil Tomáš Divíšek. Hosté pak šest minut před koncem třetiny snížili na 2:3, když střelu Vladimíra Brože srazil do vlastní branky Kokeš. V čase 56:40 už bylo vyrovnáno. Ladislav Gengel našel zpoza branky Jana Daleckého, který vyrovnal na 3:3.

V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu. Největší šanci měl v poslední vteřině prodloužení Vladimír Brož, jenž trefil tyčku. Samostatné nájezdy byly v režii Davida Bernada, který překonal Marka Pince celkem třikrát. Za domácí se trefili Pavel Smolka a Ondřej Havlíček.

Utkání tak skončilo poměrem 3:4 po samostatných nájezdech.