Závěr roku Mostu vůbec nevyšel

1. liga ČR - 36.kolo

HC České Budějovice

st 30.12.

Branky a nahrávky:12. Rob (Babka, Zíb), 13. Květoň (Chovan, Pajič), 26. Švihálek (Guman, Mikyska), 40. Vráblík (Straka, Kuchejda), 46. Straka (Nouza), 49. Vráblík (Straka, Nouza), 52. Nouza (Straka, Kuchejda), 56. Nouza (Kuchejda, Žovinec) – 9. Havlíček (Kubinčák, Smolka), 60. Rod (Hora, Havlíček). Rozhodčí:Petružálek – Rozlílek, Coubal. Vyloučení:5:6, navíc Horák 10 min . Využití:3:0 . V oslabení:1:0.

HC České Budějovice: Bláha – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Marek, Rob, Babka – Guman, Mikyska, Švihálek – Žálčík

HC Most: Horák (47.Mouček) – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Pokorný, Vacek – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Tauš, Alinč, Slavíček – Rod, Hanzl, Písařík – Mical, Rindoš, Nedrda

30.12.2015 | Miroslav Mayer, Sabina Prantová,

Na poslední zápas Motoru v roce 2015 byla opět zvědavá plná hala. Divácký zájem o hokej v metropoli jihočeského kraje je stále hodně vysoký a to i přes porážku na ledě Přerova. Motor se jim za věrnost odvděčilgólovými hody.

Zápas začal v ospalém tempu. Oba týmy vypadaly, že na nich vánoční čas zanechal následky. První šanci v zápase tak měli nečekaně hosté, kdyžJan Alinč v dobré šanci netrefil branku. Motor sice hrál první přesilovku, ale příliš Horáka nezaměstnal a větší šanci měl Kubinčák a Bláha musel zasahovat. První gól přeci jen dali hosté, když Ondřej Havlíček využil srážky domácích beků, objel je a přesně vymetl růžek bližší tyčky. Motor odpověděl díky individuální akci Jakuba Babky, který zavezl puk do pásma a přesně nahodil puk na branku, kde měl hokejku položenou na správném místě Luboš Rob a umístil puk za záda Horáka. Za nedlouho už Jihočeši vedli. Rok Pajič vyhrál buly v útočném pásmu, puku se ujal Michal Chovan a ten před brankou našel Lukáše Květoně, který trefil mezeru pod rukou hostujícího gólmana. Hodně vzruchu přinesla přesilovka Mostu. Nejprve se Bláha zaskvěl po střele Havlíčka a pak svůj samostatný nájezd nedokázal proměnit Tomáš Nouza.První část hokejem rozhodně nepotěšila, ale Motor vedl o jednu branku.

Hned na začátku druhé části hráli domácí přesilovku, ale opět se jim nepovedlo ji využít.Nakonec se radovali domácí diváci, když jim k tomu dal příležitost Michal Švihálek, který získal puk ve středním pásmu a v mezikruží namířil přesně k tyči. Za Most mohl snížit Alinč, ale se střelou váhal a Bláha se stačil přesunout a střelu chytil. Nadějná byla i akce Davida Kuchejdy, jenž prošel s pukem až k brance a předložil skvělou přihrávku na Tomáše Nouzu, ale ten z blízka Horáka nepřekonal.Vzápětí střelu Luboše Roba hostující gólman na poslední chvíli vychýlil vedle své branky. Za hosty měl dobrou šanci Slavíček, ale dlouho váhal a pak jen trefil Bláhu.Postupně domácí převzali aktivitu a dirigovali tempo zápasu. Most spíše bránil a do útoku se dostával je sporadicky. Tečku za snahou Jihočechů ve druhé části byla využitá přesilovky, když střela Romana Vráblíka skončila v brance.Budějovičtí tak vedli po čtyřiceti minutách o tři branky.

Hned na začátku třetí části měli hosté možnost hrát přesilovou hru a případně ještě zdramatizovat zápas. Motor se však v pohodě ubránil a dál kontroloval průběh zápasu.Navíc další gól přidal Motor i v oslabení, když Tomáš Nouza vybojoval za brankou puk a viděl před brankou volného Josefa Straku, který z první prostřelil Horáka popáté. Ten nevydržel nervově a nejdříve chtěl hokejkou rozbít domácí branku, v další hře pak podrazil domácího hráče a raději se nechal vystřídat. Domácí už hráli v exhibičním tempu a další přesilovku opět od modré využil Roman Vráblík a zápas se už jen dohrával.Další branka padla v přesilovce, kdy si Tomáš Nouza sjel ze strany a k tyči nedal Moučkovišanci. I další branku měl na svědomí domácí kanonýr Tomáš Nouza, když před ním zívala prázdná branka.Půl minuty před koncem ještě zkorigoval stav Tomáš Rod a dal tak výsledky konečnou podobu. Jihočeši zápas jasně ovládli a po zásluze zvítězili.