Zubři ubránili svou pevnost, Most odjíždí bez bodů

WSM liga ČR - 28.kolo, diváci: 1923

HC Přerov

so 26.11.

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Šnajnar, Chmelíř), 6. Ižacký (Zbořil, Ferenc), 31. Chmelíř (Sýkora), 37. M. Kratochvíl (Ižacký, Dvořák). Rozhodčí: Mikula – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1923. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 4:0.

HC Přerov: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Dymáček, Kovařík – Ižacký, Dvořák, M. Kratochvíl – Malina, Král, P. Kratochvíl

HC Most: Petrásek – Černý, Rulík, Hora, Šesták, Strejček, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Dufek – Smolka, Řehoř, Havelka – Rod, Alinč, Šimeček – Mical, Trübenekr, Slavíček

26.11.2016 | Redakce

Vstup do zápasu se Přerovu vyvedl náramně. První nebezpečí sice přišlo z hole Divíška, ale v úvodu páté minuty domácí využili první přesilovku. Chmelíř našel navrátilce z marodky Milana Procházku a ten prostřelil mosteckého Petráska mezi betony. Už po další minutě Zubři navyšovali. Průnik Jakuba Ižackého útočným pásmem skončil bekhendovou trefou pod víkem hostující svatyně. Už v minutě dvanácté přišla pro Hanáky další šance. Faulovaný Kovařík ale v trestném střílení nastřelil pouze horní tyč.

Šest minut před první sirénou si přesilovku zahráli i Mostečtí. Nemohli se však vůbec usadit v útoku a pohrdli i krátkou chvílí proti třem Zubrům. Ze zbytku výhody už Severočeši pár střel vyždímali, Horčička však nepovolil a jeho celek po první části putoval do kabin s dvoubrankovým vedením.

O první velkou šanci prostředního dějství se postaral Dvořák, který výborně zapracoval u mantinelu a tandemem do prostoru vybídl Novotného k nebezpečnému pokusu. Mostu měla ke zvýšení tempa pomoct početní výhoda, ale jeho trápení nekončilo. Naopak v polovině hrací doby inkasoval potřetí. Lukáš Chmelíř dostihl puk dříve, než napadající protihráč a příklepem pod lapačku skóroval poprvé v sezoně.

Necelé čtyři minuty před koncem světlo za Petráskem zasvítilo už počtvrté. Ižacký zpoza brány našel Matouše Kratochvíla a ten už nestál před těžkou úlohou. Mostečtí ani nadále nedokázali nastartovat a po dvou třetinách prohrávali už dvojnásobně.

Souhra Pláška se Sýkorou se o pátou trefu nezapříčinila a následně ani další vyloučení hostů. Ti s velkým mankem nic moc dělat nemohli a začínali působit unaveně, chvílemi až odevzdaně. Kotouč byl většinu času přilepen k modrožlutým hokejkám, které dokazovaly, že dnešní večer patřil jim.

O vítězi bylo jasno už několik minut před koncem a z nich se tak stala už spíše formalita. Na závěr Most nepřekazil Horčičkovu nulu ani v přesilovce a z Hané si tak na dalekou cestu domů odvezl nálož v podobě čtyř gólů.

Ohlasy k utkání

HC Přerov

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Předvedli jsme týmový výkon. Soupeř přijel s nějakou taktikou, kterou chtěl ze začátku prezentovat. My jsme ho ale snažili nepouštět do šancí. Dostali jsme se do zápasu nátlakovým hokejem, který na soupeře platil, a pomohli jsme si dvojicí využitých přesilovek. Most pak musel od své hry upustit a hrozil nám akorát z brejkových situací. Skóre jsme si pak už pohlídali. Kluci zaslouží absolutorium, protože díky marodce zaskakovali obránci i v útoku. Zaslouženě jsme si podrželi tři body a chtěli bychom v tomto výkonu pokračovat i nadále.

Zdeněk Zíma (HC Most): Poslední zápas doma s Ústím jsme hráli velice dobře a hlavě ve středním pásmu opravdu zodpovědně. Chtěli jsme v tom pokračovat i tady, ale hned na začátku jsme inkasovali v soupeřově přesilovce. Pak přišel druhý gól a už se nám to postupně všechno sesypalo. Přerov byl lepším týmem, poslední třetina už se spíše jen dohrávala.